Zoo Praha rozšiřuje soutěž „Staň se strážcem pralesa“ 2018 - ZNÁME VÝSLEDKY!

Pro školy

03. 02. 2018


Děkujeme, že sbíráte vysloužilé mobily a tablety. Jejich recyklací pomáháte gorilám a dalším zvířatům přežít. I letos vás za to odměníme fantastickými zážitky v Zoo Praha. Další ročník soutěže „Staň se strážcem pralesa“ je tady, navíc s novinkami – například už kvůli odevzdání mobilů nemusíte do Prahy. Stačí si objednat bezplatný odvoz přímo do školy.

Foto (c) Miroslav Bobek, Zoo Praha Foto (c) Miroslav Bobek, Zoo Praha

Deštné pralesy v Africe mizí závratnou rychlostí. S nimi také vysoce ohrožené gorily nížinné. Jejich zabijákem je kromě pytláků i těžba kobaltu, suroviny pro výrobu elektroniky. Aktivity na ochranu goril v přírodě patří již řadu let k prioritám pražské zoo. I letos proto pokračuje soutěž „Staň se strážcem pralesa“ s cílem zapojit školní kolektivy do pomoci ohroženým druhům v Africe. Za každý vámi odevzdaný mobil nebo tablet dostane Zoo Praha 10 Kč od společnosti REMA Systém, a.s. Tyto peníze pak putují na sbírkové konto „Pomáháme jim přežít“ a podpoří tak strážce přímo v místech, kde ohrožená zvířata žijí.

„Od počátku soutěže v roce 2010 už evidujeme téměř 62 000 odevzdaných mobilních zařízení. Za to patří všem zúčastněným obrovské díky,“ konstatoval ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Důležité je ale podle něj nepolevit. „I proto jsme se rozhodli rozšířit dlouholetou spolupráci s firmou Rema Systém, a.s. a propojit soutěž s jejich celorepublikovou soutěží EkoEDA. Také samotné odevzdání mobilů teď bude pro školy snazší, protože už kvůli němu nebudou muset do Prahy,“ dodal.
Více informací, podrobná pravidla a formulář, jehož vyplnění je nutnou podmínkou pro zařazení školy do soutěže, viz www.remasystem.cz/EkoEDA 

Vyvrcholením celé soutěže bude jako každý rok velké setkání zúčastněných tříd v Den Strážců pralesa 22. 5. 2018 v Zoo Praha. Už teď pro vás připravujeme bohatý program a pro nejúspěšnější samozřejmě řadu zajímavých odměn.

Dnem Strážců pralesa vyvrcholil v úterý 22. května další ročník soutěže Staň se strážcem pralesa.

Setkáním škol s bohatým doprovodným programem a oceněním vítězů byl uzavřen další ročník soutěže, díky níž děti pomáhají gorilám nížinným a dalším ohroženým druhům. Za každý odevzdaný mobil nebo tablet totiž dostává Zoo Praha 10 Kč od společnosti REMA Systém, která soutěž spolupořádá. Tyto peníze pak putují na sbírkové konto „Pomáháme jim přežít“ a je z nich podporována ochrana přírody přímo ve střední Africe. 

Letošní ročník soutěže byl velmi úspěšný. Zapojilo se celkem 56 škol a ty za necelé čtyři měsíce nashromáždily celkem 5 995 mobilních zařízení (mobilů a tabletů), což je pětkrát více než loni.

Výsledky nejaktivnějších škol ve sběru mobilů:

 

Umístění Škola Počet vybraných
zařízení na
jednoho žáka
1. Základní škola a mateřská škola Řehlovice - MŠ 11,96
2. Mateřská škola Dušníky, příspěvková organizace 4,46
3. Základní škola Březnice 2,61
4. Mateřská škola Solnice 2,22
5. ZŠ Luže 1,24
6. Základní škola Albrechtická 732, Praha-Kbely 1,21
7. ZŠ Karla Čapka, Kodaňská 16, Praha 10, 100 00 0,87
8. ZŠ Zeleneč 0,85
9. Základní škola Veltrusy, příspěvková organizace 0,81
10. Mateřská škola, Uherský Brod, Primátora Hájka 2030, okres Uherské Hradiště 0,77
11. FZŠ prof. Otokara Chlupa PedF UK 0,72
12. Základní škola a Praktická škola, Český Brod, Žitomířská 1359 0,56
13. ZŠ T.G.M. Mnichovice 0,55
14. Základní škola, Praha 13, Kuncova 1580 0,31
15. Mateřská škola, Praha 2, Na Děkance 2 0,25
16. Základní škola Žernosecká  0,23
17. Základní škola, Praha 10, V Rybníčkách 31/1980 0,08

 

Dnem Strážců pralesa vyvrcholil v úterý 22. května další ročník soutěže Staň se strážcem pralesa. Setkáním škol s bohatým doprovodným programem a oceněním vítězů byl uzavřen další ročník soutěže, díky níž děti pomáhají gorilám nížinným a dalším ohroženým druhům. Za každý odevzdaný mobil nebo tablet totiž dostává Zoo Praha 10 Kč od společnosti REMA Systém, která soutěž spolupořádá. Tyto peníze pak putují na sbírkové konto „Pomáháme jim přežít“ a je z nich podporována ochrana přírody přímo ve střední Africe.

Letošní ročník soutěže byl velmi úspěšný. Zapojilo se celkem 56 škol a ty za necelé čtyři měsíce nashromáždily celkem 5 995 mobilních zařízení (mobilů a tabletů), což je pětkrát více než loni.

Zde najdete výsledky škol na předních místech


Nabídka školám a objednávání

Online registrace

Zoo Praha nabízí školám několik typů vzdělávacích aktivit. Na následujících stránkách máte možnost se s nabídkou seznámit a v případě zájmu si požadovaný produkt jednoduše objednat.

Vybírat můžete z prohlídky s průvodcem (prohlídka části zoo na vybrané téma), výukových programů (programy vedené lektory, jichž se žáci aktivně účastní) a doplňkové programy (pracovní listy, učitelské balíčky).

Online registrovat se můžete zde.

Objednávkový formulář byl správně odeslán v případě, že jste obratem obdrželi automatickou odpověď. Objednávka je přijata až po obdržení mailového potvrzení osobou ze Vzdělávacího a programového oddělení.

happy mondays banner
Pro děti ve věku od 3 do 15 let nabízíme každé pondělí roku 2017 (vyjma července, srpna a státních svátků) zvýhodněné vstupné za 50 Kč! Více informací zde.

 

ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní