Rekordní strážci pralesa!

Pro školy

26. 06. 2016


Setkání strážců pralesa v Zoo Praha přineslo mimořádný výsledek: zimní části kampaně se zúčastnilo 43 tříd základních a mateřských škol nejen z Prahy a okolí, ale také třeba z Třebechovic pod Orebem či z Krnova. Společně přinesly do zoo neuvěřitelných 3157 mobilních telefonů. Během tří let tak děti v kampani Staň se strážcem pralesa nasbíraly přes 10 000 přístrojů. Všem účastníkům děkujeme!

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Recyklaci starých mobilních telefonů provádí partner kampaně, společnost REMA Systém, a. s. Tyto telefony obsahují vzácné prvky niob a tantal, které se těží ve formě rudy s názvem koltan v centrální Africe – na místech, kde žijí gorily. Čím více vysloužilých telefonů shromáždíme, tím větší část gorilího pralesa zachráníme. Za každý sebraný telefon navíc zoo obdrží 10 Kč od společnosti Rema Systém. Z takto získaných peněz podporujeme strážce biosférické rezervace Dja v Kamerunu.

Výsledky zimní etapy kampaně Staň se strážcem pralesa

 • 1. MŠ Na Děkance (Berušky), uč. Veronika Zlochová 584 telefonů
 • 2. ZŠ Kostelec nad Č. lesy, 2. D, uč. Jana Břečková 228 telefonů
 • 3. ZS Mikulova, Praha 4, 4. D, uč. Mgr. Kristýna Fabianková 173 telefonů

Nabídka školám a objednávání

Online registrace

Zoo Praha nabízí školám několik typů vzdělávacích aktivit. Na následujících stránkách máte možnost se s nabídkou seznámit a v případě zájmu si požadovaný produkt jednoduše objednat.

Vybírat můžete z prohlídky s průvodcem (prohlídka části zoo na vybrané téma), výukových programů (programy vedené lektory, jichž se žáci aktivně účastní) a doplňkové programy (pracovní listy, učitelské balíčky).

Online registrovat se můžete zde.

Objednávkový formulář byl správně odeslán v případě, že jste obratem obdrželi automatickou odpověď. Objednávka je přijata až po obdržení mailového potvrzení osobou ze Vzdělávacího a programového oddělení.

happy mondays banner
Pro děti ve věku od 3 do 15 let nabízíme každé pondělí roku 2017 (vyjma července, srpna a státních svátků) zvýhodněné vstupné za 50 Kč! Více informací zde.

 

ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní