Sběr starých mobilů

Zoo Praha / Prague Zoo

V roce 2010 zahájila Zoo Praha ve spolupráci se společností Rema Systém sběr starých mobilních telefonů. Jde o kampaň, jejímž cílem je zrecyklovat co největší množství vysloužilých mobilních telefonů a přispět k ochraně goril v Africe. Za každý vybraný mobil vyplatí Rema Systém 10 Kč, které budou použity na pořízení vybavení pro strážce biosférické rezervace Dja v Kamerunu.

V současné době ve sběru starým mobilů nesoutěžíme. Budeme rádi, pokud staré mobily do zoo přinesete a podpoříte ochranu goril. Můžete je odevzdat kdykoli během otevírací doby zoo v Informační službě u hlavního vchodu. Děkujeme!

Další informace najdete zde.

Učíme se o zvířatech

V souvislosti s epidemií covidu-19 v České republice a přetrvávající distanční výukou ve školách jsme se rozhodli zpřístupnit některé vzdělávací materiály z oblasti zoologie a přírodních věd tak, abychom usnadnili práci nejen pedagogům, ale také rodičům, a samotným žákům nabídli alternativu k běžnému učivu.

V průběhu jednodenních kurzů mají mladí přírodovědci možnost dozvědět se mnoho zajímavostí o zvířatech, nahlédnout do zákulisí zoo nebo si zasoutěžit.

V průběhu pětidenních letních táborů prožijí děti neopakovatelné zážitky v areálu Zoo Praha a odnesou si mnoho poznatků nejen o zvířatech, ale i o fungování nebo historii naší zoologické zahrady.

Zookroužky zaujmou všechny malé přírodovědce se zájmem o život nejen ve výbězích zoo, nýbrž také ve volné přírodě.

Soutěž ve sběru starých mobilů je určena pro dětské kolektivy, které takto mohou podpořit ochranu přírody ve střední Africe.