Původní rostlinný kryt skalního masivu tvořila mozaika holých skal a suchých skalních stepí s trávami i kvetoucími bylinami, doplněná nesouvislými porosty keřů. Jednalo se o rostliny přizpůsobené výslunnému a suchému stanovišti s tenkou vrstvou půdy, které označujeme jako xerofytní. Na okrajích přecházela skalní step v teplomilné háje s duby, jasany, lípami nebo habry.
Seseli osseum
Sesel je teplomilná bylina, která miluje plné slunce a roste často i na velmi strmých skalách. Vzpřímená lodyha může být vysoká až 1,5 m a je zakončena bílými květenstvími – okolíky.
Anthericum liliago
Výslunné kamenité stráně jsou ideálním místem pro vzácnou bělozářku. Z podzemního oddenku vyrůstá až 70 cm vysoká lodyha, která nese květy uspořádané do řídkého hroznu.
Berberis vulgaris
Je to opadavý keř, vysoký až 3 m, s větvemi porostlými krátkými trny. V dubnu a květnu rozkvétají převislé hrozny žlutých kvítků, koncem léta dozrávají jasně červené, podlouhlé plody (dřínky).
Cotoneaster integerrimus
Při bližším pohledu nezapře svou příslušnost mezi růžovité, tedy do příbuzenstva jabloní. Drobné narůžovělé květy se otevírají v dubnu až červnu, červené malvičky dozrávají v září. Listy na podzim opadávají
Prunus fruticosa
Roste na kamenitých, sluncem zalitých stráních. Vytváří keře vysoké do jednoho metru. Na přímých větvích rozkvétají v květnu chocholíky bílých květů, v červenci dozrávají světle červené plody. V ČR je silně ohroženým druhem.