Návštěvní kniha

Návštěvní kniha

V Návštěvní knize odpovídáme na otázky a postřehy z vašich procházek po pražské zoo. Zaujalo vás zvláštní chování zvířat nebo jste nenašli důležitou informaci na našem webu? Pošlete nám svůj dotaz. Ty nejzajímavější zde budeme zveřejňovat.

 


Gorily (2018-03-18 16:22:21)

Přeji všechno nejlepší Kijivu k dnešním 25. narozeninám :) Hodně zdraví, laskomin na zub a radosti ze svých potomků :)

JItka

Dobrý den, děkujeme za přání, oslavu si Kijivu náramně užila. S celou rodinou si pochutnávala na rýžovo-zeleninových dortících. Fotografie z oslavy najdete na našem FB: https://www.facebook.com/pomahamegorilam/photos/a.2098419990198439.1073741882.108269669213491/2098420173531754/?type=3&theater

Gabriela Knapová, Zoo Praha

Gorily (2017-12-22 17:17:01)

Přeji všechno nejlepší Nurouškovi k jeho dnešním 5. narozeninám :) Hodně zdraví, laskomin na zub a lumpáren s Kibískem a Ajabunkem. Veselé a šťastné Vánoce celé ZOO.

JItka

Dobrý den, děkujeme za krásné přáníčko. I Vám krásné svátky vánoční :-)

Gabriela Knapová, zoo

Moja (2017-12-13 17:26:59)

Přeji Mojince všechno nej nej nej nejlepší k dnešním 13. narozeninám :) Už po sedmé je slaví ve španělském Cabarcenu, my na ni stále myslíme, a proto jí dnes přejeme hodně zdraví, štěstí, dobrých laskomin na zub, hraček a hlavně radost z dcerky Duni :)

JItka

I my se k přání připojujeme.

Gabriela Knapová, zoo

Tygři malajští (2017-10-21 23:27:54)

Dobrý den, čím to, že trvalo deset let chovu tygrů malajských než se dostavil úspěch v podobě odchovu? Pokud vím, vystřídali se v Zoo Praha minimálně dvě tygřice a dva tygři tohoto poddruhu, s jakými problémy se chovatelé potýkali a co bylo onou třešničkou na dortu, díky které byly chovatelské a ochranářské snahy korunovány úspěchem? Díky za odpověď, Kopcová

Kateřina Kopcová

Dobrý den, problém byl v sestavení kompatibilního páru. Se stejným problémem se potýkají téměř všichni chovatelé v Evropě. Zdá se, že malajští tygři se k sobě chovají zkrátka jinak než jsme u ostatních tygrů zvyklí.?

RNDr. Pavel Brandl, Ph.D. - kurátor

zoo (2017-09-25 08:03:35)

Dobrý den rád bych se zeptat zda je možné zapojit se do soutěže fotky na billboard. Jestli ano tak jak. Děkuji za pochopení.

Ondřej

Hezký den, do soutěže je stále možné se zapojit. Více informací naleznete na bit.ly/fotimvzoopraha. Lubor Mach webmaster

Lubor Mach

Medvěd hnědý (2017-08-29 19:39:45)

Dobrý den, před mnoha a mnoha léty bylo v Pražské ZOO možno vidět vedle ledního medvěda i medvěda hnědého. Pominu-li všechny tuzemské cirkusy, které ho běžně chovají, lze medvěda hnědého vidět na několika našich hradech a zámcích, v několika ZOO, např. v Ostravě, Zlíně, Hluboké nad Vltavou. V ZOO Dvorec chovají medvěda brtníka, v ZOO Tábor baribala, v ZOO Brno medvěda kamčatského, v ZOO Hluboká n. V. medvěda plavého. Na Konopišti a v Ostravě mají medvěda ušatého. Proč Pražská ZOO dlouhodobě rezignuje na chov tohoto tradičního evropského medvěda?

Miroslav V.

Dobrý den, tak jako nechováme oba druhy slonů, přestože zde v minulosti byly, nechováme ani více druhů mědvědů, přestože ještě v devadesátých letech jsme chovali hned druhy tři. Naše současné zařízení není ve skutečnosti vhodné podle současných standartů pro chov ani jednoho druhu a proto připravujeme projekt nového medvědince. Současný prostor je na hranici minimálních rozměrů pro jeden druh, ani jeho vybavení není správné, o možnosti separovat samici v době porodů od okolních ruchů nemluvě. V novém medvědinci se budeme věnovat opět jednomu druhu – medvědovi lednímu. Tento druh jsme si vybrali kvůli jeho stupni ohrožení i mimořádným vlastnostem. V místě starého medvědince pak připravujeme projekt pro další druh medvědovité šelmy – pandu velkou. Vtěsnat do současného areálu zoo ještě třetí medvědinec je prostorově nereálné, proto jsme při volbě druhů dali přednost druhům s vysokým stupněm ohrožení a chovatelskou náročností.

RNDr. Pavel Brandl, Ph.D. - kurátor

Gepardí mláďata (2017-08-20 15:23:07)

Dobrý den, prosím Vás o informaci, zda již jsou ve výběhu k vidění gepardí mláďata. Děkuji. Lada

Lada

Dobrý den, gepardí mláďata budou k vidění až v den svých křtin, který se bude konat v sobotu 26. 8.

Gabriela Knapová, zoo

Pochvala (2017-08-11 14:49:03)

Dobrý den, chtěla bych vám poděkovat za práci, kterou všichni v zoologické zahradě odvádíte.Výlet k vám patří ke každoroční prázdninové tradici. Minulý víkend jsem opět navštívila vaši zahradu a byla jsem nadšená. Nové lavičky, čistý areál, sociální zařízení a nádherné expozice a výběhy. Vaše zoo je perfektní a už se těším na novinky, které pro své návštěvníky přichystáte.

Lenka

Dobrý den, Vaše slova chvály nás velice těší. Děkujeme!

Gabriela Knapová, zoo

Zavazadla (2017-07-21 15:08:33)

Dobrý den, příští víkend se chystáme s kamarády do Prahy a z důvodu že místo našeho pobytu bude přístupné až od 16:00 a my budeme v Praze už v 11:00 měli jsme v plánu navštívit vaší zoo ale protože budeme mít sebou více zavazadel chtěl jsem se zeptat zda máte v zoo nějaký hlídaný úložný prostor. Předem díky za odpověď, s pozdravem Melichar

Lukáš Melichar

Dobrý den, u každého vchodu do zoologické zahrady máme úschovné boxy. Více informací včetně rozměrů naleznete zde: https://www.zoopraha.cz/navsteva/sluzby-navstevnikum/10-uschovne-boxy

Gabriela Knapová, zoo

kelímky (2017-07-18 12:53:19)

Dobrý den, mám malé dítě a zoo růžně po republice navštěvujeme poměrně často. Velmi mě zklamalo, že ve vaší zoo stále ještě používáte jednorázové kelímky. Tam kde jsem byla jsou již tyto kelímky nahrazeny pevnými, znovupoužitelnými kelímky s vyobrazení zvířete a s uchem. Jsou praktické a ekologické. Uvažuje zoo také o zavedení těchto kelímků. Díky

Martina

Dobrý den. Děkujeme za Vaši návštěvu a Váš dotaz. V Zoo Praha sice používáme jednorázové kelímky, ale nejedná se o klasický plast. Jsou bio, vyrobeny z kukuřičného škrobu a jsou 100% biologicky rozložitelné a kompostovatelné. O pevných znovupoužitelných kelímcích, které zmiňujete, jsme jeden čas také uvažovali, ale vzhledem k jejich daleko vyšší potřebě, než je tomu u ostatních zoologických zahrad, jsme od toho upustili. I tyto znovupoužitelné kelímky mají svou životnost, kdy se neustálým mytím v myčce stane potisk nevzhledný, při nešetrném zacházení se klip odlomí a jejich likvidace je pak ještě komplikovanější, než je u jednorázových kelímků. Navíc k tomu musíme přičíst obrovskou spotřebu vody, chemie do myček a energie, protože myčky na tyto kelímky by dle propočtů běžely nepřetržitě 14 hodin denně. Což také není moc ekologické. Jako zoo jsme však chtěli být ekologičtí, tak jsme pátrali jaké jsou nové trendy v této oblasti ve světě. V letošním roce jsme nechali ze zahraničí dovézt 100% biodegradable kelímky z kukuřičného škrobu, které se během poměrně krátké doby rozloží na kvalitní kompost. Jsme jedni z prvních v republice, kdo s tímto trendem přišel. Jak jsem se dozvěděla od dodavatele, po našem vzoru se z ČR začínají o tyto výrobky zajímat i další odběratelé. Ze stejného materiálu máme už i víčka na kelímky a brčka. V současné době jednáme o jednorázových příborech a miskách na saláty – též z kukuřičného škrobu. Jednorázové talíře a tácky, které se u nás používají, jsou buď papírové nebo z cukrové třtiny, tedy též ekologické. Postupně se snažíme škodlivý plast dostat z našeho areálu (alespoň v segmentech, které umíme sami ovlivnit).

Ing. Eliška Pellešová - náměstek útvaru obchodu a služebPřihlášení k newsletteru