Návštěvní kniha

Návštěvní kniha

V Návštěvní knize odpovídáme na otázky a postřehy z vašich procházek po pražské zoo. Zaujalo vás zvláštní chování zvířat nebo jste nenašli důležitou informaci na našem webu? Pošlete nám svůj dotaz. Ty nejzajímavější zde budeme zveřejňovat.

 


Rubrika "Poznejme se" (2018-08-04 15:15:04)

Dobrý den, neplánujete prosím rozšířit rubriku "poznejme se"? Rád ZOO navštěvuji, pozoruji zvířata, ale zároveň se s nimi rád seznámím i v této rubrice, kde se objeví jejich příběh, původ, popřípadě i povaha, popsaná ošetřovateli. Děkuji

Jan

Dobrý den, děkujeme za Váš podnět. V budoucnu bychom tuto rubriku opravdu chtěli rozšířit o nové tváře.? :)

Tereza Hášová - Publikační oddělení

Kdo je rychlejší. (2018-05-14 13:56:53)

Dobrý den, Po všimnutí, že žirafa uběhne rychlostí 60 km za hodinu a stejně tak uplave 60 km za hodinu tučnák, zajímalo by nás kdo by byl rychlejší , za předpokladu že žirafa je na pevnině a tučnák ve vodě? Předem děkuji za odpověď.

Mína

Dobrý den, děkujeme za zajímavý dotaz. Samozřejmě je velmi těžké porovnávat obě tato velmi rozdílná zvířata. Žirafa se na souši při běhu pohybuje standardně mnohem nižší rychlostí (kolem 40 km/hod), maximální uvedenou rychlost je schopna vyvinout při útěku před predátorem a obvykle jen na kratší, několikasetmetrovou vzdálenost. Tučňák dosahuje nejvyšší rychlosti jak při lovu ryb, tak při útěku před lovícímu kosatkami či tuleni. K útěku mu stačí také poměrně krátká vzdálenost, na delší vzdálenosti (za potravou mohou plavat mnoho kilometrů od břehu) se pohybuje daleko pomaleji. Pokud bychom teoreticky obě zvířata postavili (ponořili) na startovní čáru vedle sebe, pak pásku na první stovce protrhne jako první tučňák, který maximální rychlost vzhledem ke své velikosti a torpédovitému tvaru těla vyvině téměř okamžitě. Na kilometru by ale tučňák zřejmě zůstal pozadu, vytrvalejší žirafa by ho postupně doběhla a předběhla. Přejeme hodně radosti se zvířaty

RNDr. Martin Smrček - vzdělávací a programové oddělení

Gorily (2018-03-18 16:22:21)

Přeji všechno nejlepší Kijivu k dnešním 25. narozeninám :) Hodně zdraví, laskomin na zub a radosti ze svých potomků :)

JItka

Dobrý den, děkujeme za přání, oslavu si Kijivu náramně užila. S celou rodinou si pochutnávala na rýžovo-zeleninových dortících. Fotografie z oslavy najdete na našem FB: https://www.facebook.com/pomahamegorilam/photos/a.2098419990198439.1073741882.108269669213491/2098420173531754/?type=3&theater

Gabriela Knapová, Zoo Praha

Gorily (2017-12-22 17:17:01)

Přeji všechno nejlepší Nurouškovi k jeho dnešním 5. narozeninám :) Hodně zdraví, laskomin na zub a lumpáren s Kibískem a Ajabunkem. Veselé a šťastné Vánoce celé ZOO.

JItka

Dobrý den, děkujeme za krásné přáníčko. I Vám krásné svátky vánoční :-)

Gabriela Knapová, zoo

Moja (2017-12-13 17:26:59)

Přeji Mojince všechno nej nej nej nejlepší k dnešním 13. narozeninám :) Už po sedmé je slaví ve španělském Cabarcenu, my na ni stále myslíme, a proto jí dnes přejeme hodně zdraví, štěstí, dobrých laskomin na zub, hraček a hlavně radost z dcerky Duni :)

JItka

I my se k přání připojujeme.

Gabriela Knapová, zoo

Tygři malajští (2017-10-21 23:27:54)

Dobrý den, čím to, že trvalo deset let chovu tygrů malajských než se dostavil úspěch v podobě odchovu? Pokud vím, vystřídali se v Zoo Praha minimálně dvě tygřice a dva tygři tohoto poddruhu, s jakými problémy se chovatelé potýkali a co bylo onou třešničkou na dortu, díky které byly chovatelské a ochranářské snahy korunovány úspěchem? Díky za odpověď, Kopcová

Kateřina Kopcová

Dobrý den, problém byl v sestavení kompatibilního páru. Se stejným problémem se potýkají téměř všichni chovatelé v Evropě. Zdá se, že malajští tygři se k sobě chovají zkrátka jinak než jsme u ostatních tygrů zvyklí.?

RNDr. Pavel Brandl, Ph.D. - kurátor

zoo (2017-09-25 08:03:35)

Dobrý den rád bych se zeptat zda je možné zapojit se do soutěže fotky na billboard. Jestli ano tak jak. Děkuji za pochopení.

Ondřej

Hezký den, do soutěže je stále možné se zapojit. Více informací naleznete na bit.ly/fotimvzoopraha. Lubor Mach webmaster

Lubor Mach

Medvěd hnědý (2017-08-29 19:39:45)

Dobrý den, před mnoha a mnoha léty bylo v Pražské ZOO možno vidět vedle ledního medvěda i medvěda hnědého. Pominu-li všechny tuzemské cirkusy, které ho běžně chovají, lze medvěda hnědého vidět na několika našich hradech a zámcích, v několika ZOO, např. v Ostravě, Zlíně, Hluboké nad Vltavou. V ZOO Dvorec chovají medvěda brtníka, v ZOO Tábor baribala, v ZOO Brno medvěda kamčatského, v ZOO Hluboká n. V. medvěda plavého. Na Konopišti a v Ostravě mají medvěda ušatého. Proč Pražská ZOO dlouhodobě rezignuje na chov tohoto tradičního evropského medvěda?

Miroslav V.

Dobrý den, tak jako nechováme oba druhy slonů, přestože zde v minulosti byly, nechováme ani více druhů mědvědů, přestože ještě v devadesátých letech jsme chovali hned druhy tři. Naše současné zařízení není ve skutečnosti vhodné podle současných standartů pro chov ani jednoho druhu a proto připravujeme projekt nového medvědince. Současný prostor je na hranici minimálních rozměrů pro jeden druh, ani jeho vybavení není správné, o možnosti separovat samici v době porodů od okolních ruchů nemluvě. V novém medvědinci se budeme věnovat opět jednomu druhu – medvědovi lednímu. Tento druh jsme si vybrali kvůli jeho stupni ohrožení i mimořádným vlastnostem. V místě starého medvědince pak připravujeme projekt pro další druh medvědovité šelmy – pandu velkou. Vtěsnat do současného areálu zoo ještě třetí medvědinec je prostorově nereálné, proto jsme při volbě druhů dali přednost druhům s vysokým stupněm ohrožení a chovatelskou náročností.

RNDr. Pavel Brandl, Ph.D. - kurátor

Gepardí mláďata (2017-08-20 15:23:07)

Dobrý den, prosím Vás o informaci, zda již jsou ve výběhu k vidění gepardí mláďata. Děkuji. Lada

Lada

Dobrý den, gepardí mláďata budou k vidění až v den svých křtin, který se bude konat v sobotu 26. 8.

Gabriela Knapová, zoo

Pochvala (2017-08-11 14:49:03)

Dobrý den, chtěla bych vám poděkovat za práci, kterou všichni v zoologické zahradě odvádíte.Výlet k vám patří ke každoroční prázdninové tradici. Minulý víkend jsem opět navštívila vaši zahradu a byla jsem nadšená. Nové lavičky, čistý areál, sociální zařízení a nádherné expozice a výběhy. Vaše zoo je perfektní a už se těším na novinky, které pro své návštěvníky přichystáte.

Lenka

Dobrý den, Vaše slova chvály nás velice těší. Děkujeme!

Gabriela Knapová, zooPřihlášení k newsletteru

ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní