Geostezka "Stopy v čase"

Služby návštěvníkům


Na devíti zastaveních máte možnost seznámit se s vývojem života na naší planetě od jeho počátků až k poslední geologické epoše

Lebka tyranosaura Lebka tyranosaura

Na devíti zastaveních máte možnost seznámit se s vývojem života na naší planetě od jeho počátků až k poslední geologické epoše

TrilobitiTrilobitiDevět panelů plných informací doplněných modely i skutečnými zkamenělinami ze všech epoch vývoje života na planetě Zemi představí proslulé trilobity a tyranosaura, těšit se můžete i na méně známé živočichy.

Zhruba tři sta metrů dlouhá procházka prehistorií začíná ve starohorách a pokračuje přes prvohory dále až k čtvrtohorám. Na cestě od výběhů horských kopytníků až ke Gočárovým domkům vám jednotlivá zastavení představí vůdčí skupinu organismů každé epochy, a tak zjistíte, co to jsou stromatolity, seznámíte se s dravou seymouriou nebo se podíváte na zoubek mírumilovnému gigantovi deinotheriu.

Zatímco dospělé milovníky prehistorie ohromí čelist megalodona, obřího žraloka dosahujícího až 16 metrů délky, nebo čeští trilobiti, pro nejmenší připravujeme pískoviště ukrývající takové poklady z pradávných časů, za které by se nemusel stydět ani věhlasný paleontolog. Informační desky geostezky Stopy v čase spojuje schéma zobrazující polohu Zoo Praha (kdyby tu před miliony let byla) na planetě podle toho, jak zrovna "cestovaly" kontinenty.

Slavnostní otevření geostezky proběhlo v sobotu 31. března 2012. Zúčastnili se ho autoři geostezky Vlastimil Sloup a Jiří Ruml s bratrem Janem a herci Zuzana Norrisová a Ondřej Brzobohatý.

V červnu 2012 obohatilo geostezku ještě paleontologické naleziště - velké pískoviště, kde děti mohou v písku objevovat reliéfy prehistorických živočichů - a prodejní Galerie minerálů a fosílií. Obě novinky naleznete na rozcestí mezi výběhy horských kopytníků a expozicemi Ptačí mokřady a Laguna.

Prodejní galerie minerálů a fosílií, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaProdejní galerie minerálů a fosílií, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha


Přihlášení k newsletteru

ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní