Pohlednice z Mongolska 2019

Návrat divokých koní - 2019

Zoo Praha  |  28. 05. 2019


Jak je to dlouho, co jste naposledy dostali pohled? A vaše děti? Pomáhejte s námi a my vám zašleme pohlednici z Mongolska. Letošní transport divokých koní se blíží.

Akce platí od 28. 5. 2019 do 18. 6. 2019.

JAK POHLEDNICI ZÍSKAT A ZÁROVEŇ POMOCI?

Přispějte na záchranu ohrožených druhů ve volné přírodě. Naše projekty, včetně „Návratu divokých koní“, můžete podpořit tak, že zašlete finanční příspěvek na sbírkové konto Zoo Praha s názvem „Pomáháme jim přežít“. Letošní transport divokých koní se blíží. V úterý 18. 6. v poledních hodinách odstartuje z kbelského letiště armádní speciál CASA se čtyřmi koňmi na palubě. Pokud vše půjde dobře, vyběhnou následující den z přepravních beden čtyři koně Převalského do své domoviny v Mongolsku.
A my Vám rádi z Mongolska zašleme pohlednici jako poděkování za Váš příspěvek.

Pohlednice z Mongolska s mongolskou známkou
Pokud v období 28. 5.–18. 6. 2019 přispějete částkou v rozmezí 100 Kč až 4999 Kč, zašleme Vám z Mongolska na Vaši adresu (Vámi uvedenou v dotazníku níže) pohlednici s podpisy členů týmu Návrat divokých koní.

Pohlednice z Mongolska s mongolskou známkou + pozvánka na „doletnou“
Pokud v období 28. 5.–18. 6. 2019 přispějete částkou 5 000 Kč a vyšší, zašleme Vám z Mongolska na Vaši adresu (Vámi uvedenou v dotazníku níže) pohlednici s podpisy členů týmu Návrat divokých koní. A navíc od nás získáte pozvánku na „doletnou“ – oslavu úspěšně dokončeného transportu divokých koní. O termínu a místě konání Vás budeme informovat na e-mail, který uvedete v dotazníku, nejpozději do 15. srpna 2019.

PLATBA

Nezapomeňte prosím vyplnit a odeslat dotazník (viz níže). Bez odeslání vyplněného dotazníku Vám pohlednici z Mongolska bohužel nebudeme moci zaslat.
Sbírkové konto Zoo Praha s názvem „Pomáháme jim přežít“.
Číslo účtu: 43-680 466 0247 / 0100.
Variabilní symbol: 3102019
Poznámka pro příjemce: Pohlednice z Mongolska

Pro jednoduché provedení platby můžete naskenovat QR kód ve Vaší aplikaci pro mobilní bankovnictví. Jen prosíme, vyplňte částku dle Vašeho výběru. Minimální částka je 100 Kč. Děkujeme!

 

DEJTE NÁM VĚDĚT VAŠE JMÉNO A ADRESU, NA KTEROU SI BUDETE PŘÁT POHLEDNICI ZASLAT

Abychom Vám mohli pohlednici z Mongolska zaslat, vyplňte a odešlete nám prosím tento jednoduchý dotazník.*  

* Odesláním dotazníku udělujete Zoologické zahradě hl. m. Prahy, příspěvkové organizaci, se sídlem U Trojského zámku 120/3, 171 00 Praha 7, IČO: 00064459 DIČ: CZ00064459 (dále jen „my“ nebo „Zoo Praha“), coby správci osobních údajů souhlas se zpracováním, shromažďováním a uchováváním Vašich osobních údajů v rozsahu jméno, příjmení, e-mailová adresa, adresa a telefonní číslo pro marketingové účely (zejména pro účely odeslání „Pohlednice z Mongolska“. Úplné znění souhlasu a možnosti jeho odvolání naleznete zde.

CO DĚLAT, KDYŽ POHLEDNICE NEDORAZÍ?

Pokud Vám pohlednice nedorazí do 20. srpna 2019, dejte nám prosím vědět na email pohlednice@zoopraha.cz. Přece jen, z Mongolska do Prahy je to daleko a stát se může cokoliv. Dokážeme to ale napravit.

DĚKUJEME ZA VAŠI PŘÍZEŇ A PODPORU!


Armádní letoun CASA přistává na nezpevněné letištní ploše v Bulgan sumu. Foto: Jaroslav Šimek

Letošní transport koní Převalského označil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek za nejtěžší ze všech. Všechno ale dobře dopadlo a klisny jsou v pořádku v aklimatizační ohradě v Tachin talu.

Klisny Spina, Tara a Tárik v paprscích večerního slunce po vypuštění do aklimatizační ohrady v Tachin talu. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Navzdory potížím na začátku transportu, které vyvrcholily vyložením klisny Tanii z letadla těsně před úterním startem z Kbel, se zbývající tři klisny podařilo v pořádku přepravit do Přísně chráněné oblasti Velká Gobi B. V...


Další tři klisny koně Převalského přepravila Zoo Praha v rámci svého projektu „Návrat divokých koní“ do Mongolska. Co se stalo, že neodletěla i čtvrtá adeptka? Jak dlouho trvá akce od nakládky koní v chovné a aklimatizační...
Zoo Praha letos ve spolupráci s Armádou ČR přepravuje do Mongolska tři klisny koně Převalského. V pořadí již devátý samostatný transport do Přísně chráněné oblasti Velká Gobi B začal v úterý 18. června. Letos...

Pomáhejte s námi

Podpořit návrat koní Převalského do jejich pradávné vlasti můžete i Vy, a to například návštěvou zoo (z každé návštěvy zoo putují tři koruny na naše speciální sbírkové konto), nákupem vybraných suvenýrů v areálu zoo, převodem libovolné částky na sbírku Pomáháme jim přežít nebo zasláním dárcovské dms. Cena jednorázové DMS je 30, 60 nebo 90 Kč, na projekt přispějete částkou 29, 59 nebo 89 Kč. Využít můžete také variantu trvalého příkazu (každý měsíc se vámi zvolená částka automaticky zašle na konto Zoo Praha), a to na všechny uvedené částky. Pro zrušení trvalého příkazu zašlete SMS ve tvaru STOP OHROZENEDRUHY na číslo 87 777.

 

Sbírkové konto Pomáháme jim přežít č. ú. 43 - 680 466 0247 / 0100
DMS OHROZENEDRUHY 30
DMS OHROZENEDRUHY 60
DMS OHROZENEDRUHY 90
Jednorázovou DMS v tomto tvaru zašlete na číslo 87 777
DMS TRV OHROZENEDRUHY 30
DMS TRV OHROZENEDRUHY 60
DMS TRV OHROZENEDRUHY 90
Travalou DMS v tomto tvaru zašlete na číslo 87 777

 

Podpořte in-situ projekty Zoo Praha nákupem v našem e-shopu!

 

 

Partneři projektu

S podporou:

logo MHMP 800px sRGB 200                 

 

         

 

 

Spolupracují:

                              

Armáda ČR- 24. základna dopravního letectva - Praha Kbely

Ministerstvo životního prostředí ČR

Magistrát hlavního města Prahy

ITG

Přísně chráněná oblast Gobi B

Kölner Zoo

Tierpark Berlin

Přihlášení k newsletteru