Nový pavilon goril

Povodně

Zoo Praha  |  14. 12. 2015


POMOZTE NÁM PŘESTĚHOVAT PRAŽSKOU GORILÍ RODINU TAM, KAM NA NI VLTAVA NEMŮŽE! JAK NA TO?

Vizualizace projektu. Pohled do interiéru expozice od vstupu do pavilonu. Zdroj: Zoo Praha Vizualizace projektu. Pohled do interiéru expozice od vstupu do pavilonu. Zdroj: Zoo Praha

POŠLETE DÁRCOVSKOU SMS!

Zasláním dárcovské SMS (tzv. DMS) ve tvaru DMS ZOOPRAHA na číslo 87 777 přispíváte na výstavbu nového pavilonu goril 28,50 Kč. Cena jedné DMS je 30 Kč. Využít přitom můžete i roční varianty ve tvaru DMS ROK ZOOPRAHA, 30 Kč se pak bude z vašeho účtu automaticky odečítat každý měsíc po dobu jednoho roku.

PROJEKT ČÍSLO PRO ODESLÁNÍ TVAR JEDNORÁZOVÉ DMS TVAR ROČNÍ DMS
POVODEŇ/NOVÝ PAVILON GORIL 87 777 DMS ZOOPRAHA DMS ROK ZOOPRAHA

 

PŘISPĚJTE LIBOVOLNOU ČÁSTKOU!

Stavbu nového gorilího domova podpoříte i poukázáním libovolné částky na účet POVODEŇ 2013/NOVÝ PAVILON GORIL.

ČÍSLO ÚČTU

3070207/0100

DĚKUJEME VÁM!

PROČ PAVILON STAVÍME?

V roce 2013 čelila Zoo Praha již druhé ničivé povodni v novém miléniu. I díky Vaší pomoci se nám podařilo v rekordním čase obnovit v zoo běžný provoz. Ještě jednou Vám za vše velmi děkujeme!

Hrozba další velké – stoleté či dokonce pětisetleté – vody, proti které nepomohou ani plánovaná opatření, však nad zoo visí neustále. A spolu s ní i nebezpečí, že povodeň opět zaplaví i stávající pavilon goril, který se nachází v jejím nejnižším místě. Přemisťování do protipovodňové věže pavilonu je pro lidoopy velmi stresující, jejich případná evakuace by pak byla spojena s obrovskými riziky. Další velká povodeň by tak pravděpodobně znamenala, že bychom museli od chovu našich nejoblíbenějších a nejpopulárnějších zvířat upustit.

To pro nás však samozřejmě nepřichází v úvahu!

Našim gorilám se proto chystáme stavět nový pavilon tam, kam se na ně velká voda nedostane. Mimo záplavovou zónu. Vítěze architektonické soutěže již známe. Potřebná povolení právě získáváme. Jen začít stavět, řeklo by se…

Stavba nového domova pro Richarda a jeho rodinu však kromě velkého úsilí bude stát i nemalé peníze. Budeme Vám proto velmi vděčni, pokud se rozhodnete na stavbu nového pavilonu přispět. I malý příspěvek pomůže gorilám bydlet už napořád v suchu!

Děkujeme Vám! Bez Vaší pomoci bychom se – ani tentokrát – neobešli.

Kdo je kdo v pražské gorilí rodině

3070207/0100


Jak nás podpořit

  • Pro peněžní dary jsme zřídili speciální konto Zoo Praha Povodeň 2013/nový Pavilon goril, číslo účtu 3070207/0100, IBAN CZ3301000000000003070207 pro platby ze zahraničí.
    • Dar je daňově odečitatelnou položkou a na přání vám rádi vystavíme potvrzení pro finanční úřad.
  • Podpořte nás DMS zprávou. Zprávu odešlete na číslo 87 777 ve tvaru: DMS ZOOPRAHA. Cena DMS je 30,- Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 28,50,- Kč.

Děkujeme za projevy Vaší přízně i za dary!

 

 

V zájmu zajištění bezpečného chovu goril, plánuje Zoo Praha postavit gorilám nový pavilon mimo zónu ohroženou povodněmi. Stavba bude vybudována na pozemcích zoologické zahrady určených k jejímu rozvoji a byla důsledně navržena tak, aby nenarušovala krajinný ráz celé lokality.

Zakupte si některý z dárkových předmětů s logem Pomáháme jim přežít v e-shopu Zoo Praha. Část z výtěžku triček, hrnečků, knížek, cd či dvd je určen na ochranářské projekty.