Povodně

Povodně 2013
Povodně
Vizualizace projektu. Pohled do interiéru expozice od vstupu do pavilonu. Zdroj: Zoo Praha

POMOZTE NÁM PŘESTĚHOVAT PRAŽSKOU GORILÍ RODINU TAM, KAM NA NI VLTAVA NEMŮŽE! JAK NA TO?

Pavilon goril 3. června 2013 ráno. Foto: Tomáš Adamec

Pražská zoo leží v malebném ohbí řeky Vltavy. Blízkost vody však ukrývá jedno riziko: povodně. Před menšími záplavami, do úrovně 20leté vody, chrání zoo protipovodňová hráz. Od roku 1931 však zahradu už třikrát zasáhly záplavy velké. Nyní začíná svítat na lepší časy – Zoo Praha by se...

Během Jubilejní slavnosti, připomínající 82 let od jejího založení, dostala Zoo Praha dárek historického významu: první náměstek primátora Jiří Vávra veřejnosti představil výsledky analýzy, která měla ukázat, jaký by byl vliv protipovodňové ochrany zoologické zahrady na změnu výšky hladiny ve...

Jak nás podpořit

  • Pro peněžní dary jsme zřídili speciální konto Zoo Praha Povodeň 2013/nový Pavilon goril, číslo účtu 3070207/0100, IBAN CZ3301000000000003070207 pro platby ze zahraničí.
    • Dar je daňově odečitatelnou položkou a na přání vám rádi vystavíme potvrzení pro finanční úřad.
  • Podpořte nás DMS zprávou. Zprávu odešlete na číslo 87 777 ve tvaru: DMS ZOOPRAHA. Cena DMS je 30,- Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 28,50,- Kč.

Děkujeme za projevy Vaší přízně i za dary!

 

 

V zájmu zajištění bezpečného chovu goril, plánuje Zoo Praha postavit gorilám nový pavilon mimo zónu ohroženou povodněmi. Stavba bude vybudována na pozemcích zoologické zahrady určených k jejímu rozvoji a byla důsledně navržena tak, aby nenarušovala krajinný ráz celé lokality.

Zakupte si některý z dárkových předmětů s logem Pomáháme jim přežít v e-shopu Zoo Praha. Část z výtěžku triček, hrnečků, knížek, cd či dvd je určen na ochranářské projekty.