Nový pavilon goril

Povodně

14. 12. 2015


POMOZTE NÁM PŘESTĚHOVAT PRAŽSKOU GORILÍ RODINU TAM, KAM NA NI VLTAVA NEMŮŽE! JAK NA TO?

Vizualizace projektu. Pohled do interiéru expozice od vstupu do pavilonu. Zdroj: Zoo Praha Vizualizace projektu. Pohled do interiéru expozice od vstupu do pavilonu. Zdroj: Zoo Praha

POŠLETE DÁRCOVSKOU SMS!

Zasláním dárcovské SMS (tzv. DMS) na číslo 87 777. Cena jednorázové DMS je 30, 60 nebo 90 Kč, na výstavbu nového pavilonu goril přispějete částkou 29, 59 nebo 89 Kč. Využít můžete také variantu trvalého příkazu (každý měsíc se vámi zvolená částka automaticky zašle na konto Zoo Praha). Pro zrušení trvalého příkazu zašlete SMS ve tvaru STOP ZOO PRAHA na číslo 87 777. 

ProjektText jednorázové DMSText trvalého příkazu
POVODEŇ 2013/NOVÝ PAVILON GORIL DMS ZOO PRAHA 30
DMS ZOO PRAHA 60
DMS ZOO PRAHA 90
DMS TRV ZOO PRAHA 30
DMS TRV ZOO PRAHA 60
DMS TRV ZOO PRAHA 90

 

PŘISPĚJTE LIBOVOLNOU ČÁSTKOU!

Stavbu nového gorilího domova podpoříte i poukázáním libovolné částky na účet POVODEŇ 2013/NOVÝ PAVILON GORIL.

 

ČÍSLO ÚČTU

3070207/0100

 

DĚKUJEME VÁM!

PROČ PAVILON STAVÍME?

V roce 2013 čelila Zoo Praha již druhé ničivé povodni v novém miléniu. I díky Vaší pomoci se nám podařilo v rekordním čase obnovit v zoo běžný provoz. Ještě jednou Vám za vše velmi děkujeme!

Hrozba další velké – stoleté či dokonce pětisetleté – vody, proti které nepomohou ani plánovaná opatření, však nad zoo visí neustále. A spolu s ní i nebezpečí, že povodeň opět zaplaví i stávající pavilon goril, který se nachází v jejím nejnižším místě. Přemisťování do protipovodňové věže pavilonu je pro lidoopy velmi stresující, jejich případná evakuace by pak byla spojena s obrovskými riziky. Další velká povodeň by tak pravděpodobně znamenala, že bychom museli od chovu našich nejoblíbenějších a nejpopulárnějších zvířat upustit.

To pro nás však samozřejmě nepřichází v úvahu!

Našim gorilám se proto chystáme stavět nový pavilon tam, kam se na ně velká voda nedostane. Mimo záplavovou zónu. Vítěze architektonické soutěže již známe. Potřebná povolení právě získáváme. Jen začít stavět, řeklo by se…

Stavba nového domova pro Richarda a jeho rodinu však kromě velkého úsilí bude stát i nemalé peníze. Budeme Vám proto velmi vděčni, pokud se rozhodnete na stavbu nového pavilonu přispět. I malý příspěvek pomůže gorilám bydlet už napořád v suchu!

Děkujeme Vám! Bez Vaší pomoci bychom se – ani tentokrát – neobešli.

Kdo je kdo v pražské gorilí rodině

3070207/0100


 

Jako sponzor nebo adoptivní rodič můžete podpořit jakékoli zvíře žijící v Zoo Praha. Sponzorem se stává každý, kdo zaplatí částku minimálně 100 Kč na vybrané zvíře. Pokud se chcete stát adoptivním rodičem, je třeba zaplatit roční příspěvek, který je u jednotlivých druhů odlišný a je odvozen od ročních nákladů na krmivo a další péči o dané zvíře.

 

Podpořte své oblíbené zvíře a přispějte mu na krmení! Každý měsíc přidáváme několik nových druhů, kterým můžete zakoupit tzv. Stravenku, tedy krmnou dávku. 

 

Na našem webu si navíc můžete nastudovat podrobný jídelníček svého zvířecího oblíbence.

 

Jako poděkování obdržíte certifikát a banner na váš Facebook, kterým můžete svou pomoc i projekt propagovat. Každý měsíc mají vizuály jinou barvu.

 

 

Projekt je aktuálně pozastaven

Vstupenku na lepší časy si do konce roku 2020 zakoupilo 1019 příznivců Zoo Praha a vybrat se podařilo celkem 1 359 000 Kč! Žebříček TOP TEN držitelů, kteří budou mít možnost prohlídky Zoo Praha s jejím ředitelem, Miroslavem Bobkem, naleznete zde.

Ještě jednou všem velmi děkujeme za přízeň a podporu!Máte v Zoo Praha svého favorita a rádi byste podpořili jeho chov? Můžete tak učinit hned a jednoduše pomocí svého mobilního telefonu. Stačí k tomu jediná SMS.

Zoo Praha se velmi významně podílí na ochraně ohrožených druhů zvířat přímo v jejich domovině. Tyto takzvané in situ projekty realizujeme po celém světě a zapojit se do nich můžete i vy!