Zoo Praha

Menu

Aktuálně ze Zoo Praha

Aktuálně ze Zoo Praha

První obrázky do soutěže už začaly přicházet. Foto: Archiv Zoo Praha Vyhlásili jsme výtvarnou soutěž pro všechny děti, které baví malovat zvířata. Jen to tentokrát musí být zvířata heraldická. Pro inspiraci si stačí zajít do zoo, doma pak nakreslit zvíře z erbu či znaku a poslat obrázek do zoo. Uzávěrka je 20. září a pro nejlepší výtvarníky jsou připraveny zajímavé ceny.

Výstava Kůň Převalského: Tři výročí potrvá do 24. září 2019. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha V letošním roce si připomínáme hned tři výročí, která se vztahují ke koni Převalského. Všechna je mapuje aktuální výstava v jurtě poblíž výběhu koní Převalského.

Výstava sklípkanů je v Zoo Praha už potřetí. Tentokrát je obohacena o nové, některé dosud nepopsané druhy. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V Galerii Gočárovy domy v Zoo Praha je nyní k vidění přes čtyřicet druhů sklípkanů, včetně některých vzácných, dosud nepojmenovaných. Výstava potrvá do 11. srpna 2019.

Samice slíďáka tatarského odchycená na jižní Moravě. Foto: Vladimír Hula

Když mi přišel dotaz, jestli v zoo nechceme vystavit velikou samičku slíďáka tatarského, která byla pro výzkumné účely odchycena na jižní Moravě, ani na okamžik jsem nezaváhal. Slíďák tatarský je obecně považován za...

Pomáháme jim přežít

Zoo Praha se intenzivně věnuje ochraně druhů v lidské péči i v místech jejich přirozeného výskytu.