Fotosoutěž 2014

Ostatní články

Zoo Praha  |  19. 09. 2014


Zářijové pondělky jsou věnovány fotografům! Přijďte jedno ze zářijových pondělí do pražské zoo, registrujte se v Informačním centru u hlavního vchodu do naší fotosoutěže a získáte vstup za 1 Kč. Fotky v této době v zahradě pořízené nám poté můžete zaslat do konce září a zúčastnit se tak soutěže o hodnotné ceny.

Uhrančivý pohled lovce - loňská vítězná fotografie kategorie nad 15 let. Foto: Pavel Gröschl Uhrančivý pohled lovce - loňská vítězná fotografie kategorie nad 15 let. Foto: Pavel Gröschl

Soutěžit můžete ve dvou kategoriích:

Kategorie 1
Nejhezčí aktuální foto zvířete ze Zoo Praha pořízené v září při Happy Mondays
a) soutěžící do 15 let
b) nad 15 let

Kategorie 2
Historické foto z rodinného archivu
nejzajímavější snímek z pražské zoo z let 1931 – 1981.

Pravidla soutěže:

 • Základní podmínkou je osobní registrace v Informačním centru Zoo Praha, kde soutěžící obdrží své registrační číslo a vstupenku za 1 Kč, platnou na zářijové pondělky.
 • Soutěžící může odevzdat maximálně 10 prací v dané kategorii.
 • Fotografie můžete odevzdat takto:
  a) elektronicky (každé foto zvlášť, v maximální velikosti do 1 MB, vždy označte takto: registrační číslo_pořadí posílané fotografie_název díla) na adresu: fotosoutez@zoopraha.cz;
  b) osobně v Informačním centru Zoo Praha;
  c) poslat poštou s heslem „Fotosoutěž“ na adresu: Zoo Praha, U Trojského zámku 120/3, 171  Praha 7.
 • Termín doručení fotografií je do 30. 9. 2014.

První tři výherci v každé kategorii získají ceny od Zoo Praha a společnosti Canon. Jejich práce budou zveřejněny na internetových stránkách Zoo Praha. Všechny práce budou posouzeny odbornou porotou, výsledky oznámeny koncem listopadu. Ceny obdrží výherci na tradičním Setkání sponzorů Zoo Praha začátkem prosince.

Ceny do soutěže:

1. cena: Fotoaparát PowerShot SX520 + dárkový balíček Zoo Praha
2. cena: Inkoustová multifunkce MG7150 + dárkový balíček Zoo Praha
3. cena: Kompaktní fotoaparát IXUS 145 + dárkový balíček Zoo Praha

Leták Fotosoutěže 2014Leták Fotosoutěže 2014

 

 


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní