Mayday

Ostatní články

03. 05. 2013


Středa 8. května

Podpořte naše in-situ projekty nákupem suvenýrů vyrobených školáky!

Zoo Praha se intenzivně věnuje ochraně ohrožených druhů přímo v místech jejich přirozeného výskytu. Takovéto projekty se označují termínem projekty in-situ. Mayday znamená přehlídku prací školáku z celého Česka. Nákupem drobných suvenýrů v jejich stáncích podporujete právě in-situ projekty Zoo Praha.

Hlavním cílem Maydaye je s těmito projekty seznámit veřejnost a získat finanční prostředky na jejich podporu. Všechny prostředky budou převedeny na sbírková konta Toulavý autobus a Návrat divokých koní.

Na 5 stanovištích v zoo se na vás budou od 11.00 do 16.00 těšit žáci těchto škol:

 • ZŠ Emy Destinnové, Praha

Údolí slonů 

 • ZŠ Školská, Karviná - Ráj 

Odpočívadlo u tučňáků

 • Centrum Přírodovědná stanice, Karviná – Ráj

Odpočívadlo u tučňáků

 • ZŠ a MŠ Raškovice

Divadélko Archa u Dětské zoo

 • Základní škola praktická a Základní škola speciální Lužiny

Expozice gepardů u Pavilonu goril


Ochrana goril ve střední Africe patří mezi priority Zoo Praha. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

 


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní