Zooškola pro dospělé: Jak se dělá zoo!

Ostatní články

01. 05. 2013


Sobota 13. dubna 2013

Místa na premiérové Zooškole pro dospělé na téma Jak se dělá zoo byla dlouho dopředu obsazená. Pohled do zákulisí tak populární instituce jako je pražská zoo se ukázal jako velmi lákavý a účastníci si přišli na své.

Dozvěděli se na základě jakých kriterií se vybírají druhy pro zoo, např. jaké prostředky by se musely vynaložit na pořízení pandy velké. V zákulisí jsme navštívili sklady krmiva nebo kuchyň pro zvířata. Počasí nám přálo, takže si dospělí zooškoláci vyzkoušeli i úklid výběhu s živými zvířaty.

Na konci si všichni odnášeli samé jedničky na vysvědčení! Všem zúčastněným gratulujeme a těšíme se na další Zooškolu pro dospělé.

Záludný početní úkol – kolik stojí krmení pro pandu? Foto: Barbora Hančíková, Zoo PrahaZáludný početní úkol – kolik stojí krmení pro pandu? Foto: Barbora Hančíková, Zoo Praha

Záludný početní úkol – kolik stojí krmení pro pandu? Foto: Barbora Hančíková, Zoo Praha

Zooškola pro dospělé: Jak se dělá zoo!


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní