Apríl v zoo

Ostatní články

31. 03. 2013


Děti s ptačím příjmením do zoo za korunu!

Apríl v zoo se ponese ve znamení zábavy i poučení. Připravena je pro vás stezka informací, u kterých bude třeba rozhodnout se, zda jde o přírodovědeckou kachnu, nebo překvapivou pravdu ze života zvířat.

V zoo se budete moci poučit i pobavit díky Aprílové stezce plné překvapení.

V Údolí slonů a Pavilonu hrochů budou po celý den přítomni školení průvodci, kteří vám prozradí všechny podrobnosti ze života největšího stáda slonů v Česku nebo rodinné klípky Slávka, Marušky a Válečka.

Samozřejmostí jsou oblíbená komentovaná krmení. U příležitosti Mezinárodního dne ptactva mají děti do 15 let, s ptačím příjmením, v pondělí 1. dubna vstup pouze za 1 korunu! Vyrazte do zoo užít si Velikonoce trochu jinak!


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní