Otevření rozhledny

Ostatní články

21. 03. 2013


Neděle 24. března 2013

V neděli 24. března oslavíme v Zoo Praha již tradičně příchod jara otevřením rozhledny Obora. Po zimní přestávce si opět budete moci prohlédnout pražskou zoo a její okolí z 18 metrů vysoké rozhledny, která vznikla jako replika původní dřevěné rozhledny na hoře Smrk v Jizerských horách.

A protože jsou Velikonoce za dveřmi, můžete se od 10.00 do 16.00 hodin těšit na výtvarné dílny přímo pod rozhlednou, kde budeme vyrábět velikonoční přání nebo papírové kraslice. Každý, kdo nám v neděli pomůže velikonočně vyzdobit rozhlednu, získá drobný dárek na památku.

Rozhledna Obora, foto (c) Archiv Zoo PrahaRozhledna Obora, foto (c) Archiv Zoo Praha

Rozhledna Obora, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní