Bavíme zvířata aneb Zvířata se učí ráda

Ostatní články

11. 09. 2012


Sobota 15. září 2012

Skunk - Uršula. Foto © Michal Šťastný, Zoo Praha Skunk - Uršula. Foto © Michal Šťastný, Zoo Praha Zvířata v zoo se ráda baví, bavte se s nimi! Další ze série oblíbených akcí jsme tentokrát obohatili o soutěž! Kromě zábavy z pozorování zvířat můžete navíc ještě vyzkoušet potrápit své mozkové závity.

Trenér bude po celý den procházet areálem a v rámci komentovaného  cvičení zvířat vždy zodpoví danou otázku z našeho zábavného kvízu. Ani tak ale nebude zcela vyhráno; mezi otázky se "vloudila" závěrečná tipovací otázka, která bude vyžadovat rozumný úsudek a také znalosti ze života šelem. Odpověď na ni se dozvíte až v průběhu vyhodnocování kvízu. Vyplněný soutěžní tiket je třeba vhodit do schránky u Vzdělávacího centra u hlavního vchodu do 13.00. Vyhlášení vítězů proběhne ve 14.30 v Divadélku Archa. Bude následovat po cvičení skunka. 

Dozvíte se také, proč vůbec zvířata v zoo cvičí, a pokud budete pozorní, určitě najdete inspiraci i pro trénink vašich domácích mazlíčků!

Program cvičení:

 • 10.15 - šikovná Boženka, cvičení s přeštickým prasátkem v Dětské zoo
 • 11.00 - hlavolam pro nosála, expozice nosálů červených v horní části zoo
 • 11.45 - Pedro, káně Harrisova, amfiteátr expozice lachtanů
 • 12.30 - cvičení lemurů, ostrov lemurů kata
 • 13.30 - krmicí hlavolamy pro žirafy a nosály, Africký dům
 • 14.30 - skunčice Uršula cvičí ráda, vyhlášení vítězů kvízu, Divadélko Archa

 

 


Jedním z významných in-situ projektů Zoo Praha je reintrodukce supů mrchožravých na Balkán. Projekt zaměřený na zvýšení volně žijící populace tohoto ohroženého (na Balkáně dokonce kriticky) druhu probíhá ve spolupráci BSPB (BirdLife Bulgaria), ochranářské organizace Green Balkans, VCF (Vulture Conservation Foundation) a Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ročník soutěže Czech Nature Photo rozšířen o novou kategorii, kterou zaštiťuje Zoo Praha. Stejně jako u ostatních kategorií...

Zoo Praha se zapojila do unikátní kampaně Ukradená divočina! Fotografie v areálu zoo upozorňují mj. na otravy dravců karbofuranem nebo na suvenýry ze zvířat i zabíjení tygrů pro tradiční asijskou medicínu.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní