Bavíme zvířata aneb Zvířata se učí ráda

Ostatní články

11. 09. 2012


Sobota 15. září 2012

Skunk - Uršula. Foto © Michal Šťastný, Zoo Praha Skunk - Uršula. Foto © Michal Šťastný, Zoo Praha Zvířata v zoo se ráda baví, bavte se s nimi! Další ze série oblíbených akcí jsme tentokrát obohatili o soutěž! Kromě zábavy z pozorování zvířat můžete navíc ještě vyzkoušet potrápit své mozkové závity.

Trenér bude po celý den procházet areálem a v rámci komentovaného  cvičení zvířat vždy zodpoví danou otázku z našeho zábavného kvízu. Ani tak ale nebude zcela vyhráno; mezi otázky se "vloudila" závěrečná tipovací otázka, která bude vyžadovat rozumný úsudek a také znalosti ze života šelem. Odpověď na ni se dozvíte až v průběhu vyhodnocování kvízu. Vyplněný soutěžní tiket je třeba vhodit do schránky u Vzdělávacího centra u hlavního vchodu do 13.00. Vyhlášení vítězů proběhne ve 14.30 v Divadélku Archa. Bude následovat po cvičení skunka. 

Dozvíte se také, proč vůbec zvířata v zoo cvičí, a pokud budete pozorní, určitě najdete inspiraci i pro trénink vašich domácích mazlíčků!

Program cvičení:

 • 10.15 - šikovná Boženka, cvičení s přeštickým prasátkem v Dětské zoo
 • 11.00 - hlavolam pro nosála, expozice nosálů červených v horní části zoo
 • 11.45 - Pedro, káně Harrisova, amfiteátr expozice lachtanů
 • 12.30 - cvičení lemurů, ostrov lemurů kata
 • 13.30 - krmicí hlavolamy pro žirafy a nosály, Africký dům
 • 14.30 - skunčice Uršula cvičí ráda, vyhlášení vítězů kvízu, Divadélko Archa

 

 


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní