Bavíme zvířata, aneb zvířata se učí ráda

Ostatní články

18. 07. 2012


Neděle 22. července 2012

S lachtani cvičíme v Zoo Praha pravidelně. Foto: Jiří Trojánek, Zoo PrahaS lachtani cvičíme v Zoo Praha pravidelně. Foto: Jiří Trojánek, Zoo PrahaV Zoo Praha se pobaví nejen návštěvníci, ale i samotná zvířata. 

V neděli 22. 7. se během speciálního komentování dozvíte, co to je enrichment a jak a proč se v zoo trénují zvířata. Zjistíte, jak se trénují mořští savci, co to je target nebo jak sem používá kliker. Uvidíte, že povel „Ke mně“ zvládnou i zvířata, která se psům zdaleka nepodobají.

Zvířata v Zoo Praha vás překvapí svými schopnostmi.
 
 • 10:00 Komentovaný trénink lachtanů - Expozice lachtanů
 • 10:20 Hračka pro Melouna - Expozice lachtanů
 • 11:00 „Jak na to“ u nosálů - Výběh nosálů
 • 11:45 Je prase chytré jako delfín? - Areál dětské zoo
 • 12:30 „Jak na to“ u lemurů - Ostrov lemurů
 • 13:05 Co, když se bojí? - Louka pod expozicí lachtanů
 • 14:30 „Klikertrénink“ v praxi - Divadélko Archa
 • 15:15 Jak si hrají orangutani? - Výběh orangutanů
 

Enrichment, to je soubor podnětů, které chovatelé předkládají zvířatům v lidské péči, aby podnítili jejich přirozenou aktivitu a zabavili je. Může mít mnoho podob, jídlo je však spolehlivým prostředkem, jak rozpohybovat i ty největší lenochy. Pražské gorily v uplynulých týdnech vyzkoušely erichment, kdy hledaly chutná sousta nikoli očima, nýbrž především nosem...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní