Zooškola pro dospělé

Ostatní články

11. 02. 2013


Nebojte se strašidel - neděle 17. 2. 2013

V Zoo Praha vzděláváme stejnojmenným výukovým programem žáky škol již mnoho let. Jeho cílem je seznámit děti se skupinami živočichů, kterých se lidé bojí nebo si je oškliví, aniž by k tomu měli jiný důvod než známé „strach má velké oči“. Poučené děti na konci programu odcházejí s výjimečným zážitkem z pohlazení hada nebo blízkého kontaktu s pavoukem.

Nezřídka se však stává, že paní učitelka se strachy chvěje někde v rohu, hada se nedotkne a jak přišla, tak se svým strachem odchází.

Zooškola pro dospělé je určena pro všechny starší 18 let, kteří žijí se strachem z pavouků či hadů a chtěli by s tím něco udělat.

Co je cílem zooškoly? Vysvětlíme si pojmy jako zoofobie, budeme hledat důvody strachu z některých živočichů. Zkušení chovatelé seznámí s tvory, které si lidé neprávem oškliví nebo se jich bojí.

Vysvětlováním a postupným seznamováním se budeme snažit odstranit negativní pocity z těchto zvířat. Cílem je kontakt s obávaným zvířetem bez projevů paniky a odnesení si pozitivní zkušenosti do dalšího života.

Čas konání: neděle 17. 2. 2013 10.00 – 16.00

Místo konání: Vzdělávací centrum Zoo Praha

Cena: První Zooškola pro dospělé - Nebojte se strašidel je zdarma! (nezahrnuje vstup do zoo a oběd)

Rezervace místa: na mailu caltova@zoopraha.cz.   Zooškola je již naplněna!

Nebojte se strašidel a vyzkoušejte Zooškolu pro dospělé! Foto: Archiv Zoo Praha

 


PŘIHLÁŠKA.doc

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní