Zvířata se učí ráda

Ostatní články

13. 06. 2012


Neděle 17. června 2012

Přijďte se přesvědčit, že i u zvířat platí rčení: „Kdo si hraje, nezlobí.“

V neděli 17. června se můžete dozvědět, s jakými hračkami si krátí čas lední medvědi, velké kočkovité šelmy, gorily a další zvířata v Zoo Praha.

Během speciálních komentovaných setkání vám představíme enrichment, neboli obohacování prostředí živočichů chovaných v zoo. Cílem enrichmentu je nabídnout zvířatům aktivní „zábavu“ v podobě činnosti podobné té, kterou by vykonávali ve volné přírodě.

 

Program:

 • 11.00 Setkání s nosály - Expozice nosálů
 • 11.30 Hlavolamy u ledních medvědů - Expozice ledních medvědů
 • 12.30 Setkání s lemury - Ostrov lemurů
 • 13.00 Jak si hrají velké kočky - Pavilon velkých kočkovitých šelem
 • 14.30 Co zvířata dovedou - Divadélko Archa
 • 15.00 Kdo hledá, ten najde i mezi gorilami - Pavilon goril

 

Enrichment, to je soubor podnětů, které chovatelé předkládají zvířatům v lidské péči, aby podnítili jejich přirozenou aktivitu a zabavili je. Může mít mnoho podob, jídlo je však spolehlivým prostředkem, jak rozpohybovat i ty největší lenochy. Pražské gorily v uplynulých týdnech vyzkoušely erichment, kdy hledaly chutná sousta nikoli očima, nýbrž především nosem...

Přívalový déšť zasáhl i zoo, o víkendu však bude otevřena v běžném režimu od 9.00 do 19.00.

Sup mrchožravý je na Červeném seznamu IUCN od roku 2007 veden v kategorii „ohrožený“ (na Balkáně dokonce kriticky). Letošní mládě, které bylo transportováno do Bulharska, je potomkem samce Chárona a samice Fatimy – rodičovský pár mohou návštěvníci vidět ve Velké voliéře dravců v dolní části Zoo Praha. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.

Zoo Praha dopravila do Bulharska další mládě supa mrchožravého, které přispěje k navýšení místní populace tohoto ohroženého druhu. Minulý týden byl mladý sup umístěn do pečlivě vybraného hnízda volně žijícího...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní