Zvířata se učí ráda

Ostatní články

13. 06. 2012


Neděle 17. června 2012

Přijďte se přesvědčit, že i u zvířat platí rčení: „Kdo si hraje, nezlobí.“

V neděli 17. června se můžete dozvědět, s jakými hračkami si krátí čas lední medvědi, velké kočkovité šelmy, gorily a další zvířata v Zoo Praha.

Během speciálních komentovaných setkání vám představíme enrichment, neboli obohacování prostředí živočichů chovaných v zoo. Cílem enrichmentu je nabídnout zvířatům aktivní „zábavu“ v podobě činnosti podobné té, kterou by vykonávali ve volné přírodě.

 

Program:

 • 11.00 Setkání s nosály - Expozice nosálů
 • 11.30 Hlavolamy u ledních medvědů - Expozice ledních medvědů
 • 12.30 Setkání s lemury - Ostrov lemurů
 • 13.00 Jak si hrají velké kočky - Pavilon velkých kočkovitých šelem
 • 14.30 Co zvířata dovedou - Divadélko Archa
 • 15.00 Kdo hledá, ten najde i mezi gorilami - Pavilon goril

 

Enrichment, to je soubor podnětů, které chovatelé předkládají zvířatům v lidské péči, aby podnítili jejich přirozenou aktivitu a zabavili je. Může mít mnoho podob, jídlo je však spolehlivým prostředkem, jak rozpohybovat i ty největší lenochy. Pražské gorily v uplynulých týdnech vyzkoušely erichment, kdy hledaly chutná sousta nikoli očima, nýbrž především nosem...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní