Velikonoční nadílka

Ostatní články

11. 04. 2012


Reportáž z pondělí 9. dubna 2012

Medojed s velikonoční nadílkou, foto (c) Jan PeteraMedojed s velikonoční nadílkou, foto (c) Jan PeteraVelikonoční pondělí se v zoo neslo ve znamení nadílky zvířatům. Sluníčko naplnilo zahradu návštěvníky, a ti během speciálních komentovaných krmení se zájmem sledovali, jak si jednotlivá zvířata poradí s pomlázkami a vejci, které jsme pro ně na tento den připravili. Velký zájem o pomlázky měli například papoušci – hned se o ně začali přetahovat. Medojed Čert ukázal svůj um a ve chvilce otevřel a vypil celé naservírované pštrosí vajíčko.

Velikonoční nadílka u slonů, foto (c) Jan PeteraVelikonoční nadílka u slonů, foto (c) Jan PeteraTradiční nadílkou se nedali překvapit ani nosálové a pekari a na předložených dobrotách si pochutnali. Velbloudi dali přednost spíše mrkvi, i když nakonec jim chutnalo i lýko z pomlázek. Lemuři při pravidelném odpoledním cvičení předvedli, že i pomlázky se dají jíst, zvláště, když mají uvnitř mezi proutky ukryté další pochutiny. Sloní dámy předvedly návštěvníkům, jak šikovné mají choboty, pomlázkami mávaly jako skutečné kolednice, aby nakonec proutky skončily v jejich břiše.

Kijivu s velikonoční nadílkou, foto (c) Jan PeteraKijivu s velikonoční nadílkou, foto (c) Jan PeteraFinále přišlo u goril. Jakmile pomlázky objevily v pavilonu, začaly je přenášet sem a tam. Kijivu nabyla dojmu, že ostatní gorily o ně neprojevují dostatečný zájem, a že si je tedy nechá jen sama pro sebe. Posbírala všechny, které našla, a odnesla si je na nejvyšší schod. Zde je začala třídit a okusovat. To však neušlo pozornosti jejích dvou synů. Kiburi se posadil vedle mámy a se zájmem pozoroval, co samice dělá. Tatu šel na věc rovnou – přiběhl a z hromady jednu pomlázku vytáhl. Po krátkém přetahování si vítězoslavně odnášel svou kořist, do které se labužnicky pustil.

 

Velikonoční nadílka u lemurů, foto (c) Jan PeteraVelikonoční nadílka u lemurů, foto (c) Jan PeteraVelikonoční nadílka u lemurů, foto (c) Jan PeteraVelikonoční nadílka u lemurů, foto (c) Jan Petera

Velikonoční nadílka u lemurů, foto © Jan Petera

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní