Velikonoční nadílka

Ostatní články

11. 04. 2012


Reportáž z pondělí 9. dubna 2012

Medojed s velikonoční nadílkou, foto (c) Jan PeteraMedojed s velikonoční nadílkou, foto (c) Jan PeteraVelikonoční pondělí se v zoo neslo ve znamení nadílky zvířatům. Sluníčko naplnilo zahradu návštěvníky, a ti během speciálních komentovaných krmení se zájmem sledovali, jak si jednotlivá zvířata poradí s pomlázkami a vejci, které jsme pro ně na tento den připravili. Velký zájem o pomlázky měli například papoušci – hned se o ně začali přetahovat. Medojed Čert ukázal svůj um a ve chvilce otevřel a vypil celé naservírované pštrosí vajíčko.

Velikonoční nadílka u slonů, foto (c) Jan PeteraVelikonoční nadílka u slonů, foto (c) Jan PeteraTradiční nadílkou se nedali překvapit ani nosálové a pekari a na předložených dobrotách si pochutnali. Velbloudi dali přednost spíše mrkvi, i když nakonec jim chutnalo i lýko z pomlázek. Lemuři při pravidelném odpoledním cvičení předvedli, že i pomlázky se dají jíst, zvláště, když mají uvnitř mezi proutky ukryté další pochutiny. Sloní dámy předvedly návštěvníkům, jak šikovné mají choboty, pomlázkami mávaly jako skutečné kolednice, aby nakonec proutky skončily v jejich břiše.

Kijivu s velikonoční nadílkou, foto (c) Jan PeteraKijivu s velikonoční nadílkou, foto (c) Jan PeteraFinále přišlo u goril. Jakmile pomlázky objevily v pavilonu, začaly je přenášet sem a tam. Kijivu nabyla dojmu, že ostatní gorily o ně neprojevují dostatečný zájem, a že si je tedy nechá jen sama pro sebe. Posbírala všechny, které našla, a odnesla si je na nejvyšší schod. Zde je začala třídit a okusovat. To však neušlo pozornosti jejích dvou synů. Kiburi se posadil vedle mámy a se zájmem pozoroval, co samice dělá. Tatu šel na věc rovnou – přiběhl a z hromady jednu pomlázku vytáhl. Po krátkém přetahování si vítězoslavně odnášel svou kořist, do které se labužnicky pustil.

 

Velikonoční nadílka u lemurů, foto (c) Jan PeteraVelikonoční nadílka u lemurů, foto (c) Jan PeteraVelikonoční nadílka u lemurů, foto (c) Jan PeteraVelikonoční nadílka u lemurů, foto (c) Jan Petera

Velikonoční nadílka u lemurů, foto © Jan Petera

V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní