Velikonoce v zoo

Ostatní články

03. 04. 2012


Začínáme dílnami od čtvrtka 5. dubna 2012

Foto (c) Archiv Zoo PrahaFoto (c) Archiv Zoo PrahaNa Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílou sobotu budou především pro dětské návštěvníky připraveny výtvarné dílny u Gočárových domů, kde si budou moci vždy od 10 do 16 hodin vyrobit přáníčka s velikonočními motivy. Hraví návštěvníci tu opráší své dovednosti ve cvrnkání kuliček, v chůzi na chůdách nebo v koulení kuželek.

Pokud se do zoo vypravíte o velikonoční neděli, 8. dubna, uvidíte nejen mnoho mláďat, která se na jaře rodí a líhnou každým dnem, ale můžete se zapojit i do velikonočních dílen u Dětské zoo a připravit se na nadcházející velikonoční pondělí. Budete si moci uplést velikonoční pomlázku, vytvořit netradiční kraslici nebo si jenom prohlédnout, jak zajímavě vzorovaná vejce umí příroda „vyrobit“. Zavzpomínat můžete i na tradiční jarní hry a oprášit své dovednosti ve cvrnkání kuliček nebo chůzi na chůdách.

Na velikonoční pondělí připravíme nadílku i zvířatům v zoo. Vy tak budete moci pozorovat, jak si s ní poradí. Pomlázku sice většinou přivítají jako zdroj čerstvých proutků a vajíčka nerozlišují podle barvy, ale nudit se jistě nebudete.

Na vajíčkách či pomlázkách si během speciálního komentovaného krmení v pondělí pochutnají:

 • 10.00 - Papoušci ara a kakadu
 • 11.00 - Medojed a nosálové
 • 12.00 - Pekari
 • 12.30 - Velbloudi a lemuři 
 • 13.00 - Losi a sloni
 • 13.30 - Velké želvy
 • 14.00 - Vejcožrouti (v pavilonu Afrika zblízka)
 • 15.00 - Gorily

Foto (c) Jan Petera, Zoo Praha


Každý, kdo přespí víc než jednu noc v jednom z vybraných pražských hotelů, dostane od města poukázku (voucher), která držiteli zajistí mimo jiné volný vstup do Zoo Praha. Akce začíná první červencový den.

Pro letošní soutěž jsme vybrali aktuální témata, která po znovuotevření areálu Zoo Praha hodně rezonují mezi návštěvnickou veřejností – nový, atraktivní expoziční celek Darwinův kráter a slůňata, která se na jaře...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní