Velikonoce v zoo

Ostatní články

03. 04. 2012


Začínáme dílnami od čtvrtka 5. dubna 2012

Foto (c) Archiv Zoo PrahaFoto (c) Archiv Zoo PrahaNa Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílou sobotu budou především pro dětské návštěvníky připraveny výtvarné dílny u Gočárových domů, kde si budou moci vždy od 10 do 16 hodin vyrobit přáníčka s velikonočními motivy. Hraví návštěvníci tu opráší své dovednosti ve cvrnkání kuliček, v chůzi na chůdách nebo v koulení kuželek.

Pokud se do zoo vypravíte o velikonoční neděli, 8. dubna, uvidíte nejen mnoho mláďat, která se na jaře rodí a líhnou každým dnem, ale můžete se zapojit i do velikonočních dílen u Dětské zoo a připravit se na nadcházející velikonoční pondělí. Budete si moci uplést velikonoční pomlázku, vytvořit netradiční kraslici nebo si jenom prohlédnout, jak zajímavě vzorovaná vejce umí příroda „vyrobit“. Zavzpomínat můžete i na tradiční jarní hry a oprášit své dovednosti ve cvrnkání kuliček nebo chůzi na chůdách.

Na velikonoční pondělí připravíme nadílku i zvířatům v zoo. Vy tak budete moci pozorovat, jak si s ní poradí. Pomlázku sice většinou přivítají jako zdroj čerstvých proutků a vajíčka nerozlišují podle barvy, ale nudit se jistě nebudete.

Na vajíčkách či pomlázkách si během speciálního komentovaného krmení v pondělí pochutnají:

 • 10.00 - Papoušci ara a kakadu
 • 11.00 - Medojed a nosálové
 • 12.00 - Pekari
 • 12.30 - Velbloudi a lemuři 
 • 13.00 - Losi a sloni
 • 13.30 - Velké želvy
 • 14.00 - Vejcožrouti (v pavilonu Afrika zblízka)
 • 15.00 - Gorily

Foto (c) Jan Petera, Zoo Praha


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní