Prvovýstup na rozhlednu

Ostatní články

15. 03. 2012


Osvoboďte princeznu na věži ve středu 21. března 2012

Ve středu 21. března odpoledne se všem návštěvníkům Zoo Praha po zimní přestávce znovu zpřístupní rozhledna Obora. V tento den bude možné vystoupat na vrchol rozhledny zdarma a osvobodit tam zakletou princeznu; všechny děti se navíc po poledni dostanou do zoo za pouhou jednu korunu vstupného.

Dřevěná rozhledna Obora, která leží v severní části zoologické zahrady, poskytuje návštěvníkům unikátní výhled na Prahu. Všichni, kteří ve středu 21. března zdolají jejích 85 schodů, budou navíc moci na vrcholku rozhledny zachránit princeznu!

Princezna Rapunzel (český též Locika) obývá věž a čeká na prince, který ji z věže osvobodí. V pohádce vedla za princeznou jediná cesta - princ musel vyšplhat po Rapunzeliných krásných zlatých vlasech, které sahaly z vrcholu věže až na zem. Návštěvníci rozhledny budou mít úkol jednodušší: místo šplhání po zlatém copu jim k záchraně princezny postačí vystoupat na vrchol a ukázat jí cestu dolů. Osvobozená princezna se svým zachráncům odmění částí svého zlatého pokladu.

Rozhledna bude pro všechny statečné prince (i princezny) otevřena od 13 do 17 hodin. Po zbytek jara na ni mohou návštěvníci vystoupat o víkendech vždy od 10 do 16 hodin.  

Pomozte princi osvobodit krásou princeznu! Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

 

 


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní