Prvovýstup na rozhlednu

Ostatní články

15. 03. 2012


Osvoboďte princeznu na věži ve středu 21. března 2012

Ve středu 21. března odpoledne se všem návštěvníkům Zoo Praha po zimní přestávce znovu zpřístupní rozhledna Obora. V tento den bude možné vystoupat na vrchol rozhledny zdarma a osvobodit tam zakletou princeznu; všechny děti se navíc po poledni dostanou do zoo za pouhou jednu korunu vstupného.

Dřevěná rozhledna Obora, která leží v severní části zoologické zahrady, poskytuje návštěvníkům unikátní výhled na Prahu. Všichni, kteří ve středu 21. března zdolají jejích 85 schodů, budou navíc moci na vrcholku rozhledny zachránit princeznu!

Princezna Rapunzel (český též Locika) obývá věž a čeká na prince, který ji z věže osvobodí. V pohádce vedla za princeznou jediná cesta - princ musel vyšplhat po Rapunzeliných krásných zlatých vlasech, které sahaly z vrcholu věže až na zem. Návštěvníci rozhledny budou mít úkol jednodušší: místo šplhání po zlatém copu jim k záchraně princezny postačí vystoupat na vrchol a ukázat jí cestu dolů. Osvobozená princezna se svým zachráncům odmění částí svého zlatého pokladu.

Rozhledna bude pro všechny statečné prince (i princezny) otevřena od 13 do 17 hodin. Po zbytek jara na ni mohou návštěvníci vystoupat o víkendech vždy od 10 do 16 hodin.  

Pomozte princi osvobodit krásou princeznu! Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

 

 


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní