Tři králové v zoo

Ostatní články

03. 01. 2012


Sobota 7. ledna 2012

Tři králové r. 2010, foto (c) Jan PeteraPřipojte se k putování Tří králů po zoo! Na svou pouť po zoo vyrazí v 10.00 ze Vzdělávacího centra. Zastaví se u expozice ledních medvědů, kde budou s pomocí astronomů z České astronomické společnosti hledat na obloze Betlémskou hvězdu.

Ve 12.30 doputují k expozici velbloudů, kteří byli jejich společníky na dlouhé cestě. Proto jim králové přinesou něco dobrého na zub. Poté bude jejich pouť pokračovat areálem zoo až do 15. hodiny, kdy doputují do Dětské zoo, kde se v Betlémě pokloní Ježíškovi a předají mu své dary.

Podobně jako Tři králové můžete u expozice ledních medvědů zkusit na obloze objevit Betlémskou hvězdu za pomoci dalekohledů astronomů z ČAS, případně se můžete zaměřit i na objekty pozemštější.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní