Tři králové v zoo

Ostatní články

03. 01. 2012


Sobota 7. ledna 2012

Tři králové r. 2010, foto (c) Jan PeteraPřipojte se k putování Tří králů po zoo! Na svou pouť po zoo vyrazí v 10.00 ze Vzdělávacího centra. Zastaví se u expozice ledních medvědů, kde budou s pomocí astronomů z České astronomické společnosti hledat na obloze Betlémskou hvězdu.

Ve 12.30 doputují k expozici velbloudů, kteří byli jejich společníky na dlouhé cestě. Proto jim králové přinesou něco dobrého na zub. Poté bude jejich pouť pokračovat areálem zoo až do 15. hodiny, kdy doputují do Dětské zoo, kde se v Betlémě pokloní Ježíškovi a předají mu své dary.

Podobně jako Tři králové můžete u expozice ledních medvědů zkusit na obloze objevit Betlémskou hvězdu za pomoci dalekohledů astronomů z ČAS, případně se můžete zaměřit i na objekty pozemštější.


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní