Sezona rozhledny Obora končí tuto neděli

Ostatní články

21. 11. 2011


Neděle 20. listopadu 2011

Rozhledna Obora, foto (c) Archiv Zoo PrahaRozhledna Obora v pražské zoo se tuto neděli 20. listopadu uzavře návštěvníkům. Zájemci tak mají o víkendu poslední možnost vyšplhat na samotný vrchol dřevěné repliky historické rozhledny, která stávala na hoře Smrk v Jizerských horách.  Pokud bude jasno, pak bude možno z vrcholu rozhledny vidět od skalnatých kaňonů Vltavy na západě po Hradčany, Staré město, Petřín či Žižkovskou věž na východě.

Rozhledna se návštěvníkům znovu otevře první jarní den roku 2012, tedy ve středu 21. března. Opět originálním způsobem, tedy horolezeckým prvovýstupem, na který vás včas pozveme.    


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní