Sezona rozhledny Obora končí tuto neděli

Ostatní články

21. 11. 2011


Neděle 20. listopadu 2011

Rozhledna Obora, foto (c) Archiv Zoo PrahaRozhledna Obora v pražské zoo se tuto neděli 20. listopadu uzavře návštěvníkům. Zájemci tak mají o víkendu poslední možnost vyšplhat na samotný vrchol dřevěné repliky historické rozhledny, která stávala na hoře Smrk v Jizerských horách.  Pokud bude jasno, pak bude možno z vrcholu rozhledny vidět od skalnatých kaňonů Vltavy na západě po Hradčany, Staré město, Petřín či Žižkovskou věž na východě.

Rozhledna se návštěvníkům znovu otevře první jarní den roku 2012, tedy ve středu 21. března. Opět originálním způsobem, tedy horolezeckým prvovýstupem, na který vás včas pozveme.    


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní