Děti z dětských domovů v Zoo Praha

Ostatní články

31. 08. 2011


Za korunu do zoo

V rámci srpnových Happy Mondays navštívilo Zoo Praha celkem 535 dětí z dětských domovů z celé České republiky. Již třetím rokem po sobě tak využily naší výhodně nabídky, kdy je vstupné v rámci Happy Mondays za 1 Kč. Nejpočetnější výpravou byla skupina 63 dětí z DD Tišnov, nejnavštívenější pondělí bylo to poslední – 29. srpna. Tento den zavítalo do Zoo Praha hned 245 dětí z dětských domovů.
 
V září budou Happy Mondays tradičně věnovány návštěvníkům – fotografům, kteří se zúčastní soutěže a) o nejhezčí snímek aktuálně chovaného zvířete, b) o nejzajímavější foto z pražské zoo z rodinného archivu (více informací a pravidla soutěže přineseme v pátek 2.9.).

 


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní