Rozhledna Obora přivítala jubilejního návštěvníka

Ostatní články

21. 07. 2011


Na rozhlednu Zoo Praha dnes vystoupal návštěvník číslo 250 000!

V pátek 22. července 2011 po 15. hodině vstoupil na vrchol rozhledny v pražské zoo již čtvrtmilióntý návštěvník. Stala se jím paní Alena Zavadilová z Lysolají, která do zoo přišla se svými syny, devítiletým Jakubem a sedmnáctiletým Tomášem.

„Do zoo chodíme nejméně dvakrát ročně, ale na rozhledně jsme zatím nebyli. A přitom ji vidíme z okna! Při stavbě jsme dokonce každý den dalekohledem sledovali, jak roste,“ svěřila se paní Zavadilová. „Mám sice čtyři syny, ale do zoo se mnou chodí jen dva.“

Paní Zavadilová obdržela dárkovou tašku s propagačními předměty a roční volnou rodinnou vstupenku do Zoo Praha.

  

Foto: Martin Smrček

 

 

 


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní