K otevření Zoo Praha od 3. prosince 2020

Ostatní články

Miroslav Bobek  |  01. 12. 2020


Podle čl. II., odst. 5 Usnesení vlády č. 1262 z 30. listopadu 2020 se návštěvy a prohlídky zoologických a botanických zahrad omezují tak, že „může být využito nejvýše 25 % kapacity z maximálního možného počtu návštěvníků v jeden čas, ve vnitřních prostorech může být přítomna maximálně 1 osoba na 15 m2 vnitřní plochy určené pro veřejnost, a v případě skupinových prohlídek po skupinách maximálně 10 osob“.

Jaká je kapacita areálu zoo, bohužel není nikde definováno. Kdybychom nezohledňovali dopravní obslužnost, jistě by areál Zoo Praha pojal 40 tisíc návštěvníků. Nejvyšší reálná návštěvnost převýšila 20 tisíc lidí za den. Při jarním rozvolňování byl denní limit 8 400 osob. Na základě výše uvedeného a vzhledem k tomu, že jsme schopni monitorovat nejen počet příchozích, ale i odchozích návštěvníků, rozhodli jsme se, že v areálu připustíme počet max. 5 000 návštěvníků současně.

Pokud jde o pavilony, s ohledem na možnost přenosu covidu-19 na primáty zůstane uzavřena Indonéská džungle. Uzavřeny zůstanou rovněž pavilony, kam by se vzhledem k limitu 15 m2 na osobu vešlo jen několik málo návštěvníků. Proto otevřeme pouze níže uvedené pavilony, kam budeme regulovat vstup:

Pavilon šelem a plazů (544 m2, 36 návštěvníků současně),
Afrika zblízka (214 m2, 14 návštěvníků),
Africký dům (199 m2, 13 návštěvníků),
Pavilon hrochů (117 m2, 7 návštěvníků),
Pavilon goril (92 m2, 6 návštěvníků).

Tato pravidla se pochopitelně mohou změnit buď vydáním nových nařízení příslušnými úřady, nebo jejich odpovědí na naše opakovaně vznášené dotazy.

Za Zoo Praha
Miroslav Bobek, ředitel

1. prosince 2020


Zoo Praha je nyní otevřena každý den od 9 do 18 hodin. Ve všední dny mohou návštěvníci využít parkoviště u zámku a u jižního vchodu, o víkendu bude otevřeno i severní. Autor: Oliver Le Que, Zoo Praha

I přes nepřízeň počasí dorazilo do Zoologické zahrady hlavního města Prahy za první dva dny přesně 2 477 návštěvníků. Areál se příznivcům pražské zoo otevřel v pondělí poprvé v letošním roce. Na návštěvníky čekají...

V Zoo Praha jsou znovu přístupné venkovní prostory. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, od pondělí 12. dubna jsou opět zpřístupněny venkovní prostory Zoo Praha. Pavilony ještě budou muset zůstat uzavřeny.
Přihlášení k newsletteru