Zoo Praha je znovu uzavřena

Ostatní články

Zoo Praha  |  18. 12. 2020


Vážení návštěvníci, na základě Usnesení vlády č. 1332 ze dne 14. prosince 2020 je zoologická zahrada od pátku 18. prosince až do odvolání uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Zoo Praha musela opět uzavřít své brány. Sledujte nás prosím online a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha Zoo Praha musela opět uzavřít své brány. Sledujte nás prosím online a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

I nadále si můžete objednávat z našeho e-shopu, zboží objednané 23. prosince bude k dispozici 24. prosince po poledni. Vánoční otevírací dobu výdejny e-shopu naleznete zde.

Sledujte nás online

Dění v zoo vám budeme zprostředkovávat na našem specializovaném YouTube kanálu Krátce ze zoo. Exkluzivní záběry pro vás na mobilní telefony natáčejí chovatelé a další zaměstnanci Zoo Praha.

 

Pravidelně samozřejmě plníme obsahem také YouTube kanál Zoo Praha. Uvidíte zde záběry pořízené profesionálním kameramanem, rozhovory s kurátory a chovateli nebo například záznamy přednášek našich odborníků.


Aktuální informace a zajímavosti ze zoo najdete i na dalších sociálních sítích, a to nejen na hlavní facebookové stránce Zoo Praha či na našem Instagramu, ale například také na facebookovém profilu Pomáháme gorilám, kde se můžete několikrát v týdnu těšit na nový příspěvek, nejčastěji sestřih záznamů z kamer v pavilonu.

A pokud jste fanoušci naší sloní rodiny, sledujte on-line přenos z Údolí slonů každý den od 12.00.

Na webu si můžete až do Štědrého dne otevřít každý den jedno okénko Adventního kalendáře

Jak zoo pomoci

Často se nás ptáte, zda můžete zoo v této době nějak podpořit. Moc vám za tyto projevy přízně děkujeme! Možností, jak zoo pomoci, je hned několik:

  • Zapojte se do projektu Stravenky pro zvířata a podpořte svého zvířecího oblíbence nákupem symbolické krmné dávky.
  • Můžete si zakoupit Vstupenku na lepší časy. Nám pomohou takto získané prostředky hned, vy můžete vstupenku využít až do konce roku 2021.
  • Zoo podpoříte také nákupem v našem e-shopu. Vybrat si tu můžete z bohaté nabídky suvenýrůtiskovin i vánočních dárků.

 

A nezapomeňte, že vaši podporu potřebují i další zoologické zahrady. Výčet těch, za něž se můžeme zaručit, najdete v tomto sloupku ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka


Děkujeme všem návštěvníkům Zoo Praha za pochopení a věříme, že nám zachováte svou přízeň. 

Další články k tématu

Miroslav Bobek: FAQ – nejčastější dotazy na zoo v době jarní karantény

Miroslav Bobek: Krátce ze zavřené zoologické zahrady

Výjimečný projekt na dobu karantény: Krátce ze zoo (tisková zpráva)


U goril byly s výjimkou Richarda výsledky negativní. Jen v případě Ajabua (na snímku vlevo) nejsou prozatím k dispozici. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Jak jsme informovali ve čtvrtek, testování prováděné ze vzorků trusu ukázalo, že tři zvířata jsou pozitivní na covid-19. Šlo o lvy indické Jamvana a Suchi a gorilího samce Richard. Jejich příznaky byly mírné, projevovaly se u lvů...

Vizuál kampaně Stravenky pro zvířata v Zoo Praha

Chov zvířat v Zoo Praha můžete podpořit nákupem tzv. Stravenky. Zjistěte o projektu více!
Přihlášení k newsletteru