Vnitřní expozice jsou otevřené, denní limit činí 14 500 návštěvníků

Ostatní články

Zoo Praha  |  24. 05. 2020


Od pondělí 25. května jsou znovu otevřeny vnitřní expozice, pavilony, restaurace, hřiště a pokladny. I nadále platí některá dílčí omezení.

Vstupenky je již možné si zakoupit na pokladnách, i nadále však doporučujeme jejich nákup on-line.

Maximální možný počet návštěvníků v jednom dni je 14 500. Takže když zrovna nebude sobota s překrásným počasím, vůbec se nemusíte bát, že byste se do naší zoo nedostali. Snad jenom kdybyste za takové slunné soboty chtěli do zoo vyrazit až později odpoledne, podívejte se pro jistotu na počítadlo v záhlaví webu Zoo Praha.  

Vstup do pavilonů a vnitřních expozic je již možný, byť za některých omezujících podmínek: před vstupem je povinná dezinfekce rukou, uvnitř je nutné mít zakrytá ústa a nos a dodržovat rozestupy alespoň 2 m (netýká se rodin). Počet osob v těchto vnitřních prostorách může být v případě potřeby regulován zaměstnanci zoo.

Z preventivně-veterinárních důvodů zůstává uzavřená průchozí expozice lemurů, protože v ní za běžného provozu dochází k přímému kontaktu mezi zvířaty a návštěvníky.

Ve venkovních prostorách již není povinné zakrývat si ústa a nos; to však neplatí za situace, kdy se návštěvník/zaměstnanec přiblíží ke skupině alespoň 2 lidí na vzdálenost kratší než 2 m. 

Neplatí ani omezení na maximální počet 10 lidí ve skupině a povinná vzdálenost mezi lavičkami 4 m.

Otevřeny jsou restaurace, i na ně se však vztahují některá omezení: dezinfekce rukou před vstupem, mimo dobu konzumace zakrytá ústa a nos.

Avizovaný vstup pro zdravotníky, hasiče a policisty za 1 korunu je v platnosti na dobu jednoho měsíce od 1. června 2020.

Těšíme se na Vás!


Na právě probíhající Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA), která sdružuje čtyři sta špičkových institucí, se Zoo Praha dostalo velkého uznání: jako jediný zástupce Evropy byla odbornou...

Zoo Praha byla opět nucena uzavřít své brány. Sledujte nás on-line a přečtete si také, jak nás můžete podpořit. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vážení návštěvníci, na základě vládního usnesení je ​Zoo Praha od pátku 9. října až do odvolání zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní