Předběžné informace ke znovuotevření Zoo Praha v omezeném režimu

Ostatní články

Zoo Praha  |  24. 04. 2020


Zoo Praha bude od 27. dubna znovu otevřena v omezeném režimu. Vnitřní expozice a pavilony budou nepřístupné. Vstupenku bude možné zakoupit pouze elektronicky a bude platná jeden den. Maximální možný počet návštěvníků činí 8500 za den. 

Na základě usnesení Vlády ČR z č. 453 z 23. dubna 2020 a pokynu zřizovatele znovuotevřít Zoo Praha k 27. dubnu jsme zvolili následující postup:

1. Od pondělí 27. dubna 2020 bude Zoo Praha otevřena pro veřejnost ve standardní otevírací době.

2. Podle požadavku obsaženého v usnesení (článek III., odst. e), že počet návštěvníků zoologické zahrady nesmí za den překročit limit 150 osob na 1 ha plochy zařízení, to při celkové ploše Zoo Praha činí 8500 návštěvníků denně. Podle požadavku obsaženého rovněž v usnesení „návštěvníci budou moci nakupovat výlučně časové vstupenky vzdáleným přístupem, (on-line), bez možnosti jejich zakoupení na místě“. Uzavřeme tedy pokladny a zájemci o návštěvu budou mít možnost zakoupit si e-vstupenky, a to vždy od 17 hodin dne předcházejícího návštěvě a během něj. Objem prodeje těchto e-vstupenek však bude limitován tím, že musíme zohlednit držitele běžných jednorázových či vícenásobných vstupenek, které si zakoupili již dříve a pro které budeme část kapacity rezervovat. Aktuální počet návštěvníků budeme zobrazovat na webu www.zoopraha.cz. V každém případě dodržíme, aby denní návštěvnická kapacita zoo definovaná ve vládním usnesení nebyla překročena.

3. Parkoviště budou fungovat v běžném provozu, výše parkovného však bude sjednocena na 200 Kč. To se netýká záchytného parkoviště u tunelu Blanka, které během etapy do 25. května zůstane v režimu P+R.

4. V souladu s vládním usnesením budou uzavřeny vnitřní expozice a pavilony. Rovněž nebude přístupná expozice lemurů ani prostory u výběhu goril. Důvody jsou bezpečnostně-veterinární.

5. Vládní usnesení požaduje splnění dalších požadavků, proto
(a) Zajistíme informační tabule ke vchodům, toaletám a obecně k návštěvnicky exponovaným místům.(Jde o info k rozestupům, rouškám atd.) Rovněž tabulemi a páskami zakážeme vstup do prostor venkovních zahrádek restaurací apod.
(b) Na výše uvedených místech zajistíme dohled našimi pracovníky. Počítáme s pomocí Městské policie.

6. Dopravní podnik zajistí k 27. dubnu provoz lanové dráhy v areálu. Nebudou však probíhat komentovaná krmení ani další program.

7. Avizovaný vstup příslušníků IZS a pracovníků ve zdravotnictví za 1 Kč vstoupí na dobu jednoho měsíce v platnost až ode dne, kdy zoo bude fungovat ve standardním provozu, tedy patrně od 25. května.


Žralok bílý. Ilustrační foto: Shutterstock

Zoo Praha se připojuje ke kampani Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) nazvané „Which Fish?“. Kampaň upozorňuje na drancování moří a oceánů zejména průmyslovým a nelegálním rybolovem, který vede k zásadnímu...

V sobotu 30. května Zoo Praha otevřela Darwinův kráter, novou expozici tasmánské a australské fauny. Zájem návštěvníků byl tak velký, že již hodinu po poledni musely být brány dalším příchozím uzavřeny. Podobné situace se lidé nyní již nebudou muset obávat. Snímek z průchozího výběhu klokanů v Darwinově kráteru. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Již od čtvrtka 4. června bude mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví navýšen maximální denní počet návštěvníků zoologických zahrad na 250 lidí na jeden hektar plochy zařízení. Pro Zoo Praha to činí 14 500...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní