Uzavření Zoo Praha

Ostatní články

Zoo Praha  |  12. 03. 2020


Vážení návštěvníci, ​Zoo Praha je od 13. března pro veřejnost uzavřena. Na základě rozhodnutí vlády by se měl areál znovu otevřít 25. května, úplné otevření zoo včetně pavilonů a expozic je plánováno na 8. června. Děkujeme za pochopení.

Zoo Praha v souvislosti s uzavřením přerušila původní kampaň ke Dnům zvířat. V ulicích nyní uvidíte tuto prostou výzvu. A máte se na co těšit! Jakmile to bude možné, ukážeme vám například jedinečné ďábly medvědovité v novém Darwinově kráteru. Foto: Petr Hamerník, grafika: Tomáš Duchek Zoo Praha v souvislosti s uzavřením přerušila původní kampaň ke Dnům zvířat. V ulicích nyní uvidíte tuto prostou výzvu. A máte se na co těšit! Jakmile to bude možné, ukážeme vám například jedinečné ďábly medvědovité v novém Darwinově kráteru. Foto: Petr Hamerník, grafika: Tomáš Duchek

Sledujte nás na sociálních sítích

Abychom vám alespoň částečně zprostředkovali aktuální dění v uzavřené zoo, spustili jsme zcela nový, specializovaný YouTube kanál Krátce ze zoo. Formou vlogu zde zveřejňuje svá videa s komentáři ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a doplňuje je speciály, které na mobilní telefony natáčejí chovatelé.

Nadále samozřejmě pravidelně plníme obsahem YouTube kanál Zoo Praha.

Zvýšili jsme frekvenci příspěvků i na dalších sociálních sítích, a to nejen na hlavní facebookové stránce Zoo Praha, ale například také na facebookovém profilu Pomáháme gorilám, kde se můžete každý den těšit na jedno nové video.

Průběh jednotlivých opatření v čase

 • V úterý 14. dubna 2020 padlo rozhodnutí vlády, podle něhož by se měly areály zoologických zahrad znovu otevřít 25. května, úplné otevření zoo včetně pavilonů a expozic je plánováno na 8. června.
 • Od pátku 13. března 2020 až do odvolání je Zoo Praha uzavřena.
 • Ve čtvrtek 12. března 2020 v podvečer bylo rozhodnuto o úplném uzavření Zoo Praha.
 • Ve středu 11. března 2020 byly uzavřeny všechny pavilony a vnitřní expozice s platností až do odvolání. Oznámení o tomto částečném uzavření si můžete přečíst zde.
 • V úterý 10. března 2020 byly s okamžitou platností zrušeny veškeré programy v zoo pro veřejnost, včetně komentovaných krmení (zrušena byla i úterní přednáška o vodnicích). Náhradní termín slavnostního otevření Darwinova kráteru byl předběžně stanoven na 30. května. 
 • V úterý 3. března 2020 jsme přestali aktivně zvát do zoo.

Děkujeme všem návštěvníkům i zaměstnancům Zoo Praha za pochopení a věříme, že nám zachováte svou přízeň. 

Další články k tématu

Miroslav Bobek: FAQ – nejčastější dotazy na zoo v době karantény

Miroslav Bobek: Krátce ze zavřené zoologické zahrady

Výjimečný projekt na dobu karantény: Krátce ze zoo (tisková zpráva)

Miroslav Bobek: Těším se, až vás zase pozvu do zoo


Každý, kdo přespí víc než jednu noc v jednom z vybraných pražských hotelů, dostane od města poukázku (voucher), která držiteli zajistí mimo jiné volný vstup do Zoo Praha. Akce začíná první červencový den.

Pro letošní soutěž jsme vybrali aktuální témata, která po znovuotevření areálu Zoo Praha hodně rezonují mezi návštěvnickou veřejností – nový, atraktivní expoziční celek Darwinův kráter a slůňata, která se na jaře...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní