Sloni oslaví Velikonoce na trávě

Novinky u zvířat

Michal Šťastný  |  15. 04. 2014


Sloni se chystají do největšího, travnatého výběhu svého Údolí. Na ptačím úseku se poprvé v České republice vylíhli puštíci brýloví a v Dětské zoo skotačí jehně ovce ouessanské. Novinky z porady Zoologického úseku dne 14. dubna 2014.

Sloni si Velikonoce užijí na trávě. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Sloni si Velikonoce užijí na trávě. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha
 • V Dětské zoo se narodilo jehně ovce ouessanské. Tato vzácně chovaná ovce je vůbec nejmenším plemenem ovce na světě.
 • Ve velkém výběhu Údolí slonů se dobře zapojila tráva. V průběhu Velikonoc tak bude možné vůbec poprvé v letošním roce pozorovat slony na trávě.
 • Jakmile se trochu oteplí, otevřeme venkovní výběh také hrochům. 
 • Za pěkného počasí vychází do venkovní expozice i chápani. 
 • Vůbec poprvé v historii českých zoo se vylíhla dvě mláďata puštíků brýlových. Dospělce této vzácné a náročné jihoamerické sovy můžete pozorovat naproti Pavilonu tučňáků.
 • Vylíhli se 4 bukáčci malí. V chovu těchto drobných volavek patříme k naprosté špičce.
 • Vylíhla se dvě mláďata lori vlnkovaného. V letošní sezoně jsme zatím zaznamenali šest ptáčat tohoto náročného druhu.
 • Ve voliérách českých plazů na Zakázance přibývají další zvířata. Dosavadní obyvatelé si dobře zvykají na nové podmínky.
 • Revitalizace skalního masivu v okolí Zakázanky spojená s vykácením akátů se mimořádně vydařila. Dokazuje to rychlé šíření kriticky ohrožených ještěrek zelených dál po svahu, který nyní vypadá tak, jak vypadal před vysazením nepůvodních dřevin. Situace ještěrek zelených je nejlepší za poslední desítky let - divocí jedinci již osídlili skalní step až k lanovce.
 • Skalní labyrint u Afriky zblízka ožívá. Výběhy dostávají novou podobu v podobě čertsvých výsadeb, náletové dřeviny naopak mýtíme, aby expozice působily dojmem pouště. Brzy se do nich vypraví například veverky kapské i další známí živočichové.

 


V unikátní středoasijské pouštní expozici zvané Kattakum, která se nachází v Pavilonu šelem a plazů, teď mohu návštěvníci vidět opravdové známky jara. Na snímku pár agamek písečných; samec v dominantní póze, samice odmítající páření. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Návštěvníci Zoo Praha mohou v těchto dnech vidět opravdové známky jara. Konkrétně v unikátní středoasijské pouštní expozici Kattakum, která se nachází v Pavilonu šelem a plazů. Ještě zhruba dva až tři týdny...

Obě slůňata ze Zoo Praha už váží přes tunu. Během posledního vážení ve středu ráno dosáhl mladší Rudi přesně 1028 kilogramů. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Co do zvídavosti a veselého skotačení, Max a Rudi v sobě slůňata ještě nezapřou, ale co do hmotnosti, i mladší Rudi již přesáhl tunu. Během posledního vážení ve středu ráno dosáhl přesně 1028 kg, o půl roku starší Max...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní