Pavilon šelem a plazů bude v pondělí opět otevřen

Novinky u zvířat

Zoo Praha  |  02. 04. 2017


Odchov mláděte tygra malajského se bohužel nezdařil. Samice Banya porodila ve čtvrtek, ale mládě bylo příliš malé a jeho šance na přežití minimální. Banya alespoň jako prvorodička získala cenné zkušenosti, které může zužitkovat v budoucnu. Pavilon šelem a plazů bude od pondělí opět otevřen.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Informace z 31. 3. 2017:

Vzhledem k tomu, že samice tygra malajského Banya ve čtvrtek ráno porodila, potřebuje klid. A z toho důvodu bude Pavilon šelem a plazů tento víkend uzavřen.

Tygr malajský byl vědou rozpoznán jako samostatný poddruh teprve v roce 2004. Do té doby byl považován za formu totožnou s tygrem indočínským. V roce 2004 však skupina badatelů zjistila zásadní rozdíl DNA tygrů z malajského poloostrova na jih od šíje Kra a navrhla pro tuto populaci název „jacksoni“. Dodnes neexistuje popis a typový exemplář, jméno je tak vlastně neplatné, přesto se používá. Ve volné přírodě žije odhadem posledních 250-340 dospělých jedinců.

Chovatelé na monitorech kamer bedlivě sledují jakýkoliv pohyb kolem samice malajského tygra. Foto: Miroslav Bobek, Zoo PrahaChovatelé na monitorech kamer bedlivě sledují jakýkoliv pohyb kolem samice malajského tygra. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Proto jsou velmi důležité záložní chovy v lidské péči. V Evropě je pouze 16 dospělých jedinců, Zoo Praha chová tento poddruh od roku 2006. Nyní jedenáctiletá samice Banya zde žije od roku 2007 a nyní se stala prvorodičkou, což je v jejím věku poněkud za hranicí předpokladů. O rok mladší samec Johann je v pražské zoo od roku 2014.


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní