Zoo Praha

Menu

Mezinárodní den supů a kondorů

Zoo Praha  |  03. 09. 2014


Pražská zoo patří mezi přední chovatele supů. Zájemci si zde mohou prohlédnout hned pět druhů mrchožravých dravců Starého i Nového světa.


Sup mrchožravý, foto: archiv Zoo Praha
Sup mrchožravý, foto: archiv Zoo Praha

V rámci oslav Mezinárodního dne supů v neděli 7. září jsme připravili speciální komentovaná krmení, při kterých se mimo jiné dozvíte, proč jsou supi ohrožení, jak získávají potravu, kde se s nimi dnes lze setkat ve volné přírodě a jak se Zoo Praha zapojuje do jejich ochrany.

Velkou voliéru dravců obývá vedle dalších dravců také nejmenší a současně nejohroženější zástupce, sup mrchožravý. Zoo Praha rozvíjí projekt na pomoc supům v jejich balkánské domovině.

Podpořit tento projekt můžete i vy! Zakoupením suvenýrů s motivem supa mrchožravého přispějete na ochranu tohoto druhu ve volné přírodě.


Pralesnička strašná Orange (Phyllobates terribilis Orange) je nejjedovatějším druhem žáby na světě. I ta je v Zoo Praha k vidění na výstavě Šípové žáby. Foto: Vít Lukáš, Zoo Praha

Nejjedovatější, nejmenší, neuvěřitelně barevné... Návštěvníci Zoo Praha teď mají jedinečnou příležitost prohlédnout si hned třicet druhů pralesniček neboli šípových žab; mezi nimi ty nejjedovatější či nejmenší žáby...

Zoo Praha se při budování nové expozice pro psouny prériové inspirovala severoamerickou prérií, kde tito hlodavci žijí. To se promítlo na výsadbě kolem výběhu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Návštěvníci Zoo Praha mohou obdivovat psouny prériové v jejich nové a větší expozici, kterou pražská zoo slavnostně otevřela ve čtvrtek odpoledne. Za výběhem bizonů v horní části zoo se tak nabízí velmi zajímavá...