Zoo Praha

Menu

Mezinárodní den supů a kondorů

Zoo Praha  |  03. 09. 2014


Pražská zoo patří mezi přední chovatele supů. Zájemci si zde mohou prohlédnout hned pět druhů mrchožravých dravců Starého i Nového světa.


Sup mrchožravý, foto: archiv Zoo Praha
Sup mrchožravý, foto: archiv Zoo Praha

V rámci oslav Mezinárodního dne supů v neděli 7. září jsme připravili speciální komentovaná krmení, při kterých se mimo jiné dozvíte, proč jsou supi ohrožení, jak získávají potravu, kde se s nimi dnes lze setkat ve volné přírodě a jak se Zoo Praha zapojuje do jejich ochrany.

Velkou voliéru dravců obývá vedle dalších dravců také nejmenší a současně nejohroženější zástupce, sup mrchožravý. Zoo Praha rozvíjí projekt na pomoc supům v jejich balkánské domovině.

Podpořit tento projekt můžete i vy! Zakoupením suvenýrů s motivem supa mrchožravého přispějete na ochranu tohoto druhu ve volné přírodě.


Foto: Samičce, jejíž jméno během nedělních křtin slavnostně odhalí Iva Pazderková, se zatím přezdívá Modelka. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Mládě žirafy severní núbijské narozené 25. ledna bude mít v neděli 17. února křtiny. V sobotu se můžete ohřát v Pavilonu goril.

V neděli 10. února proběhne v Zoo Praha oblíbené setkání milovníků želv. Součástí dne jsou zajímavé přednášky a chovatelská poradna.