Zoo Praha

Menu

Mezinárodní den supů a kondorů

Zoo Praha  |  03. 09. 2014


Pražská zoo patří mezi přední chovatele supů. Zájemci si zde mohou prohlédnout hned pět druhů mrchožravých dravců Starého i Nového světa.


Sup mrchožravý, foto: archiv Zoo Praha
Sup mrchožravý, foto: archiv Zoo Praha

V rámci oslav Mezinárodního dne supů v neděli 7. září jsme připravili speciální komentovaná krmení, při kterých se mimo jiné dozvíte, proč jsou supi ohrožení, jak získávají potravu, kde se s nimi dnes lze setkat ve volné přírodě a jak se Zoo Praha zapojuje do jejich ochrany.

Velkou voliéru dravců obývá vedle dalších dravců také nejmenší a současně nejohroženější zástupce, sup mrchožravý. Zoo Praha rozvíjí projekt na pomoc supům v jejich balkánské domovině.

Podpořit tento projekt můžete i vy! Zakoupením suvenýrů s motivem supa mrchožravého přispějete na ochranu tohoto druhu ve volné přírodě.


Na svátek zamilovaných 1. května se můžete zúčastnit speciální ranní vycházky za zvířaty žijícími v páru. Na akci je nutno se předem objednat mailem. 

Užovka podplamatá. Foto: Petr Velenský, Zoo Praha

Na středu 24. dubna chystáme tradiční vycházku věnovanou nejen hadům volně žijícím v areálu zoo. Průvodcem bude kurátor plazů Petr Velenský.