Zvířata v akci

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  04. 08. 2014


Je pes šikovnější než prase? Co má káně společného s letadlem? Odpovědi zjistíte při návštěvě nového amfiteátru ve spodní části zoo.

Amfiteátr, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Amfiteátr, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Od ledna 2019 se z technických důvodů nekonají vystoupení se zvířaty "Zvířata v akci".

V rámci areálu Rezervace Bororo, který jsme pro vás otevřeli 27. července 2014, vznikl unikátní amfiteátr pro ukázky tréninku zvířat. Během letní sezony vás každý den (od září o víkendech) čekají vystoupení se speciálně cvičenými zvířaty Oddělení tréninku zvířat. Své letecké umění předvede káně Harrisova Pedro, fretka Ricki vám ukáže, jak prolézt téměř jakoukoliv dírou a cvičené prase Jonatán se pokusí porazit psa v počtu vykonaných cviků. Těšit se můžete také na skunka pruhovaného Babetu, fenku Rozárku, nosály červené Esmeraldu a Manuelu, lamu alpaku Sancha, lišku Elišku, miniprasátk Pepinku, slepice Brahmanky Lípu, Urbanu a Ivanu, papouška kakadu Donalda. Již brzy se budete také moci setkat s kání Harrisovou Diegem, dikobrazem srstnatonosým Dykem, mývalem severním Amálkou, liškou polární Denym a křepelkami japonskými Olinem a Jarinem, kteří se nyní připravují na vystoupení.

Celkově trénujeme s desítkou „účinkujících“, kteří se mezi jednotlivými představeními střídají. Během půlhodinového programu vám své dovednosti předvedou nejčastěji dvě z nich. Každé vystoupení je proto jedinečné.

Za příznivého počasí začíná program takto:  

 

Leden, únor, březen o víkendech a státních svátcích ve 12:00 
Duben, květen o víkendech a státních svátcích v 11:30 a 14:30
Červen, červenec, srpen denně v 11:30 a 14:30
Září o víkendech a státních svátcích v 11:30 a 14:30, ve všední dny ve 13:00
Říjen, listopad, prosinec o víkendech a státních svátcích ve 12:00

 

Vstup do amfiteátru se otevírá 10 minut předem. Zvířata se potřebují na svůj výkon soustředit, proto není možné vcházet do amfiteátru po začátku představení ani areál opouštět před koncem programu.

Abyste si užili vystoupení vy i zvířata, nekonzumujte v areálu jídlo ani pití, nesahejte na cvičící zvířata a nekrmte je, během vystoupení nevstávejte ze sedadel, nepřecházejte a dbejte instrukcí trenérů a obsluhy areálu.

Zvířata v akci


Tuto sobotu v Zoo Praha se v pavilonu Indonéská džungle můžete zúčastnit akce Ohřejte se v zoo. Od 13 hodin pro vás bude nachystané komentované krmení varanů komodských a od 14 hodin se budete moci setkat s...

Prťka odjíždí na Kavkaz! S mladou zubřicí se v neděli 17. března přišli k výběhu rozloučit její kmotři a hvězdy filmu Sněženky a machři Veronika Freimanová a Václav Kopta. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Samice zubra Prťka na konci března odjede do největšího národního parku na Kavkaze. Zoo Praha i tímto způsobem podpoří mezinárodní projekt, který si klade za cíl založit zdravou a životaschopnou populaci zubrů v tomto pohoří,...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní