Enrichmentové workshopy 2020: udělejte zvířatům radost

Akce v Zoo Praha

Helena Petáková  |  31. 01. 2020


Přijďte nám pomoct vyrábět hračky a další zábavné předměty pro zvířata. Uděláte tím radost sobě i jim! Stačí si zvolit termín a přihlásit se mailem.

Z proutí můžete vyrobit spoustu předmětů, které udělají radost například ledním medvědům. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha. Z proutí můžete vyrobit spoustu předmětů, které udělají radost například ledním medvědům. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Takzvaný enrichment, tedy obohacování života zvířat o nové podněty, je nedílnou součástí řádně vedeného chovu v lidské péči. Enrichment má mnoho podob, jednou z nich jsou i hračky z nejrůznějších materiálů. A právě ty nám můžete pomoct vyrábět.

Semináře a dílničky vede specialistka na enrichment a welfare Markéta Lavická. Na začátku každého setkání vás nejprve seznámení se zvířaty, pro která se ten den budou vyrábět enrichmentové prvky, a poví vám víc o jejich chování a potřebách. Potom už se pustíte do samotné výroby – například piňat (maket kořisti), polštářů naplněných senem, koulí a košíků z proutí, hraček z papíru, šišek, kokosových ořechů atd.

Hned ten den pak chovatelé umístí vyrobené předměty do výběhů a vy budete rovnou moci pozorovat jejich účinek na zvířata.

Workshopy se konají přímo v Zoo Praha a jejich kapacita je omezená. Proto je nutné se předem přihlásit na mail lavicka@zoopraha.cz. Mailem vám pak přijde informace o času setkání a další podrobnosti.

Termíny v únoru 2020

 • sobota 1. 2.
 • úterý 11. 2.
 • úterý 25. 2.

Program setkání

 • Zahájení workshopu ve Vzdělávacím centru v 9.15 hod.
 • Krátké seznámení s konceptem enrichmentu a druhem, pro který se bude enrichment vyrábět, tvoření (cca 1,5 hod.).
 • Společné předání výrobků chovateli, který je umístí do expozice.
 • Pozorování účinku.

V sobotu 29. února oslavíme Mezinárodní den ledních medvědů. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Na sobotu 29. února chystáme oslavu Mezinárodního dne ledních medvědů. V 10.30 předáme oslavencům dárek za doprovodu odborného komentáře, ve 13.30 začíná komentované setkání u ledních medvědů doplněné soutěžní otázkou o...

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V sobotu 8. února se dozvíte, jak pomáhat zvířatům v zimě i na jaře. Připraveno je několik názorných ukázek krmítek pro ptáky či hmyzích hotelů a zúčastnit se můžete také vycházky k Vltavě za zimujícími ptáky.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní