Enrichmentové workshopy 2020: udělejte zvířatům radost

Akce v Zoo Praha

Helena Petáková  |  09. 01. 2020


Přijďte nám pomoct vyrábět hračky a další zábavné předměty pro zvířata. Uděláte tím radost sobě i jim! Stačí si zvolit termín a přihlásit se mailem.

Z proutí můžete vyrobit spoustu předmětů, které udělají radost například ledním medvědům. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha. Z proutí můžete vyrobit spoustu předmětů, které udělají radost například ledním medvědům. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Takzvaný enrichment, tedy obohacování života zvířat o nové podněty, je nedílnou součástí řádně vedeného chovu v lidské péči. Enrichment má mnoho podob, jednou z nich jsou i hračky z nejrůznějších materiálů. A právě ty nám můžete pomoct vyrábět.

Semináře a dílničky vede specialistka na enrichment a welfare Markéta Lavická. Na začátku každého setkání vás nejprve seznámení se zvířaty, pro která se ten den budou vyrábět enrichmentové prvky, a poví vám víc o jejich chování a potřebách. Potom už se pustíte do samotné výroby – například piňat (maket kořisti), polštářů naplněných senem, koulí a košíků z proutí, hraček z papíru, šišek, kokosových ořechů atd.

Hned ten den pak chovatelé umístí vyrobené předměty do výběhů a vy budete rovnou moci pozorovat jejich účinek na zvířata.

Workshopy se konají přímo v Zoo Praha a jejich kapacita je omezená. Proto je nutné se předem přihlásit na mail lavicka@zoopraha.cz. Mailem vám pak přijde informace o času setkání a další podrobnosti.

Termíny v lednu a únoru 2020

 • úterý 14. 1.
 • sobota 18. 1.
 • úterý 28. 1.
 • sobota 1. 2.
 • úterý 11. 2.
 • úterý 25. 2.

Program setkání

 • Zahájení workshopu ve Vzdělávacím centru v 9:15 hod.
 • Krátké seznámení s konceptem enrichmentu a druhem, pro který se bude enrichment vyrábět, tvoření (cca. 1,5 hod.).
 • Společné předání výrobků chovateli, který je umístí do expozice.
 • Pozorování účinku.

Prostřednictvím veřejné sbírky, kterou Zoo Praha vyhlásila v pondělí 6. ledna večer, se do toho pátku vybralo již neuvěřitelných 13 460 524 korun. Aktuální částku zoo vyobrazila na speciálním panelu u Rezervace Bororo. Zleva: honorární konzulka Austrálie Jana Kvasnicová, primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib, náměstek primátora Petr Hlubuček a ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Prostřednictvím veřejné sbírky, kterou Zoo Praha vyhlásila v pondělí 6. ledna večer, se do pátku 25. ledna vybralo již neuvěřitelných 13 460 524 korun. Aby se z úspěchu mohli radovat i návštěvníci zoo, byl u Rezervace Bororo...

Jednání Komise pro plazy a obojživelníky zahájil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Ve středu a ve čtvrtek 22. a 23. ledna 2020 proběhlo v Zoo Praha jednání Komise pro plazy a obojživelníky při UCSZOO.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní