Slza zahraje v Zoo Praha na podporu in-situ projektů

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  15. 05. 2018


Populární česká hudební skupina Slza, která se proslavila například písní „Lhůta záruční“, stráví tuto sobotu v Zoo Praha, kde si spolu s návštěvníky připomene Mezinárodní den biodiverzity. Ten tradičně připadá na 22. května a pražská zoo k němu připravila bohatý program, který vyvrcholí právě akustickým koncertem Slzy. Skupina tak podpoří in-situ projekty Zoo Praha známé pod souhrnným označením Pomáháme jim přežít.

Skupina Slza svým koncertem podpoří in-situ projekty Zoo Praha známé pod souhrnným označením Pomáháme jim přežít. Skupina Slza svým koncertem podpoří in-situ projekty Zoo Praha známé pod souhrnným označením Pomáháme jim přežít.

Část sobotního programu se odehraje u výběhu koní Převalského, neboť právě Návrat divokých koní – letecké transporty do mongolské domoviny – patří mezi klíčové in-situ projekty Zoo Praha. Dlouhá řada těchto projektů se však nyní rozšiřuje o podporu aktivit na záchranu luskounů v jižní Asii; proto je také luskoun na vizuálu celé akce.

„Tento bizarní, šupinami pokrytý savec je nejobchodovanějším divokým zvířetem planety,“ zdůrazňuje ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Uvádí se, že každých pět minut je zabit jeden luskoun; pro maso i šupiny. Z Asie přicházejí další a další snímky zmrzačených luskounů, které zabavila policie. Ve střední Africe jsou loveni o překot, a jak úřady, tak ochranářské organizace – až na pár čestných výjimek – selhávají.“

Program na sobotu (19. května):

 • 9.00 – 13.00 Vyplňování soutěžního kvízu (bude k dispozici u všech vchodů do Zoo Praha nebo u výběhu koní Převalského v horní části zoo).

 • 13.00 Setkání se Slzou a chovatelem Radkem Zoulou u koní Převalského. Komentované krmení spojené s rozhovorem se členy skupiny, představením koní Převalského a projektu Pomáháme jim přežít. Odevzdání soutěžních kvízů.

 • 14.00 Akustický koncert skupiny Slza (před zahájením Slza vyhlásí vítěze kvízu).

 Tento bizarní, šupinami pokrytý savec je nejobchodovanějším divokým zvířetem planety. Foto: Miroslav Bobek, Zoo PrahaTento bizarní, šupinami pokrytý savec je nejobchodovanějším divokým zvířetem planety. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha


Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V sobotu do Pavilonu goril ohřát se, v neděli pak na oslavu za tučňákem Karlíkem.

Jméno Nela vybrali pro žirafu chovatelé z kalendáře. Na snímku zleva náměstek Útvaru kontaktu s veřejností Jiří Valajanis, kurátorka kopytníků Irena Schneiderová, herečka Iva Pazderková a moderátor křtu Martin Smrček ze Zoo Praha. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Africký dům v neděli „praskal ve švech“. Zoo Praha tam totiž organizovala křtiny žirafí slečny narozené 25. ledna, do té doby přezdívané Modelka pro její zálibu v pózování před objektivy. Její skutečné jméno –...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 3/120
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní