Pololetní prázdniny v Zoo Praha

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  01. 02. 2018


Na nadcházející víkend si Zoo Praha připravila zajímavý program pro návštěvníky všech věkových kategorií. V pátek mají školáci pololetní prázdniny a v pražské zoo proběhnou mimořádná komentovaná krmení a setkání u mnoha druhů zvířat. V sobotu lachtan Meloun zahájí olympiádu speciálním vystoupením a oslavíme 5. narozeniny orangutaní slečny Diri. Na neděli se pak mohou těšit všichni milovníci želv.

Orangutaní slečna Diri oslaví v sobotu 5. narozeniny. Foto: Vít Lukáš, Zoo Praha Orangutaní slečna Diri oslaví v sobotu 5. narozeniny. Foto: Vít Lukáš, Zoo Praha

Na pololetní prázdniny v pátek 2. února jsme připravili pestrý program pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco více o oblíbených druzích zvířat. Setkání a krmení budou probíhat po celý den v mnoha expozicích:

  • 11.00 Krmení tučňáků – Pavilon tučňáků
  • 12.00 Zvířata v akci – Amfiteátr Rezervace Bororo
  • Ukázky tréninku zvířat aneb naše zvířata předvedou své nabyté dovednosti, které se naučila za pololetí.
  • Po vystoupení budou připraveny drobné dárky v podobě pexesa, omalovánek, samolepek či pohledů pro všechny školáky, kteří vystoupení navštíví.
  • 12.30 Setkání u slonů indických – Údolí slonů
  • 13.30 Setkání u goril – Pavilon goril
  • 13.30 Vystoupení lachtanů jihoafrických – expozice lachtanů
  • 14.00 Krmení kočkovitých šelem – Pavilon šelem a plazů
  • 15.00 Krmení orangutanů – Indonéská džungle
  • 15.30 Setkání u žiraf – Africký dům

V sobotu 3. února pak zveme na program Olympiáda začíná v zoo. Letošní zimní olympijské hry budou v Zoo Praha zahájeny v 13.30 lachtanem Melounem, který si pro tuto příležitost připravil speciální vystoupení. V něm předvede jak samotnou sportovní přípravu, tak i mnoho disciplín, a možná, že dokonce získá za své výkony vytouženou medaili. V tento den také oslavíme 5. narozeniny Diri, orangutana sumaterského. Dárek jí předáme v 15.00 v Indonéské džungli. Zájemci se mohou dozvědět mnoho informací o ochraně tohoto druhu na informačním stánku (od 10.00 do 15.00).

Neděle 4. února bude patřit chovatelům a jejich želvím mazlíčkům. Tradiční cyklus přednášek v rámci Dne chovatelů želv povedou odborníci na slovo vzatí – Petr a Nataša Velenští. Pokud máte otázky vztahující se k chovu želv nebo si chcete poslechnout nejnovější poznatky, zastavte se od 9.30 do 16.00 ve Vzdělávacím centru.

Lachtan Meloun zahájí olympiádu v Zoo Praha speciálním vystoupením. Foto: Petr Hamerník, Zoo PrahaLachtan Meloun zahájí olympiádu v Zoo Praha speciálním vystoupením. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha


V sobotu 26. května u nás v rámci Dne Afriky oslavíme 1. narozeniny pětice gepardů a také lachtana jihoafrického Nelsona.

Za každý odevzdaný mobil nebo tablet dostává Zoo Praha 10 Kč od společnosti REMA Systém, která soutěž spolupořádá. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Letošní ročník soutěže „Staň se strážcem pralesa“, která spočívá ve sběru a následné recyklaci starých mobilních zařízení, byl velmi úspěšný. Zapojilo se celkem 56 škol a ty za necelé čtyři měsíce nashromáždily...
Přihlášení k newsletteru