Pololetní prázdniny v Zoo Praha

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  01. 02. 2018


Na nadcházející víkend si Zoo Praha připravila zajímavý program pro návštěvníky všech věkových kategorií. V pátek mají školáci pololetní prázdniny a v pražské zoo proběhnou mimořádná komentovaná krmení a setkání u mnoha druhů zvířat. V sobotu lachtan Meloun zahájí olympiádu speciálním vystoupením a oslavíme 5. narozeniny orangutaní slečny Diri. Na neděli se pak mohou těšit všichni milovníci želv.

Orangutaní slečna Diri oslaví v sobotu 5. narozeniny. Foto: Vít Lukáš, Zoo Praha Orangutaní slečna Diri oslaví v sobotu 5. narozeniny. Foto: Vít Lukáš, Zoo Praha

Na pololetní prázdniny v pátek 2. února jsme připravili pestrý program pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco více o oblíbených druzích zvířat. Setkání a krmení budou probíhat po celý den v mnoha expozicích:

 • 11.00 Krmení tučňáků – Pavilon tučňáků
 • 12.00 Zvířata v akci – Amfiteátr Rezervace Bororo
 • Ukázky tréninku zvířat aneb naše zvířata předvedou své nabyté dovednosti, které se naučila za pololetí.
 • Po vystoupení budou připraveny drobné dárky v podobě pexesa, omalovánek, samolepek či pohledů pro všechny školáky, kteří vystoupení navštíví.
 • 12.30 Setkání u slonů indických – Údolí slonů
 • 13.30 Setkání u goril – Pavilon goril
 • 13.30 Vystoupení lachtanů jihoafrických – expozice lachtanů
 • 14.00 Krmení kočkovitých šelem – Pavilon šelem a plazů
 • 15.00 Krmení orangutanů – Indonéská džungle
 • 15.30 Setkání u žiraf – Africký dům

V sobotu 3. února pak zveme na program Olympiáda začíná v zoo. Letošní zimní olympijské hry budou v Zoo Praha zahájeny v 13.30 lachtanem Melounem, který si pro tuto příležitost připravil speciální vystoupení. V něm předvede jak samotnou sportovní přípravu, tak i mnoho disciplín, a možná, že dokonce získá za své výkony vytouženou medaili. V tento den také oslavíme 5. narozeniny Diri, orangutana sumaterského. Dárek jí předáme v 15.00 v Indonéské džungli. Zájemci se mohou dozvědět mnoho informací o ochraně tohoto druhu na informačním stánku (od 10.00 do 15.00).

Neděle 4. února bude patřit chovatelům a jejich želvím mazlíčkům. Tradiční cyklus přednášek v rámci Dne chovatelů želv povedou odborníci na slovo vzatí – Petr a Nataša Velenští. Pokud máte otázky vztahující se k chovu želv nebo si chcete poslechnout nejnovější poznatky, zastavte se od 9.30 do 16.00 ve Vzdělávacím centru.

Lachtan Meloun zahájí olympiádu v Zoo Praha speciálním vystoupením. Foto: Petr Hamerník, Zoo PrahaLachtan Meloun zahájí olympiádu v Zoo Praha speciálním vystoupením. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha


Foto: Archiv Zoo Praha

Tuto sobotu 13. října v zoo zavzpomínáme na pedagoga, zoologa a bývalého ředitele Zoo Praha profesora Zdeňka Veselovského.

Mateřské školy, školní třídy, zájmové kroužky či party kamarádů do osmnácti let mají od tohoto čtvrtka až do 31. prosince vstup do Zoo Praha za pouhých padesát korun na osobu. Jedinou podmínkou je minimálně deset členů...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní