Pokus o výškový rekord na rozhledně a den hrabáčů

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  14. 03. 2017


Na nejvyšším bodě v zoo se tuto sobotu po zimní pauze probudí rozhledna Obora, přijďte na ní společně s námi vyšplhat. V neděli se s námi vydejte pod zem oslavit Mezinárodní den hrabáčů!

Rozhledna Obora je umístěna na nejvyšším bodě v zoo, poblíž výběhu bizonů a měří 18,5 m. Foto Václav Šilha, Zoo Praha Rozhledna Obora je umístěna na nejvyšším bodě v zoo, poblíž výběhu bizonů a měří 18,5 m. Foto Václav Šilha, Zoo Praha

Zima již pomalu, ale jistě, předává žezlo jaru a společně s ním se opět otevírá rozhledna Obora, kterou najdete na nejvyšším bodě v zoo, poblíž výběhu bizonů. Tato 18,5 m vysoká dřevěná stavba, jejíž předlohou je původní rozhledna na hoře Smrk v Jizerských horách z 50. let minulého století, stojí v zoo od roku 2009 a je z ní překrásný a jedinečný výhled na vltavské panorama.

Slavnostní otevření začíná v 11.00 pod rozhlednou a jeho hlavním hostem bude několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu (míčové akrobacii) Jan Weber. Ten nám jednak předvede své umění s míčem, ale především se pokusí rozhlednu zdolat svým vlastním stylem. Jak? To uvidíte!

V minulém roce jsme započali s tradicí společného výstupu. Jeho podstata je taková, že za každého, kdo na rozhlednu vystoupá, připíšeme na náš výškový účet 20 metrů výšky. Ty budeme celý den sčítat a uvidíme, na jak vysokou horu by se v součtu návštěvníci vyšplhali. V minulém roce jsme součtové výšky 8848 metrů, čili vrcholu Mount Everestu, dosáhli zhruba v 15.15. Dokážeme letos čas vylepšit? Na každého úspěšného, kdo na rozhlednu vystoupá, čeká na vrcholu drobná odměna.

Program:

  • 11.00 Slavnostní otevření rozhledny Obora s míčovým akrobatem Janem Weberem
    Všichni, kdo vyšplhají na vrchol rozhledny, dostanou malý dárek.

 

Mezinárodní den hrabáčů

Oblíbenou pochoutkou hrabáčů jsou červi, které dostávají ve speciálním míči. Foto Petr Hamerník, Zoo PrahaOblíbenou pochoutkou hrabáčů jsou červi, které dostávají ve speciálním míči. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Ano, i hrabáči mají svůj mezinárodní den (ve světě se dokonce slaví jeden celý březnový týden) a my na ně nezapomínáme. Letos ho budeme slavit v neděli 19. března.

Kdo by neznal naše roztomilé savce s dlouhým čumákem a ušima. Samička Kvída, samec Draco a jejich dcera Nyota jsou jedny z nejpopulárnějších zvířecích osobností v zoo. Na ty, kteří se chtějí o hrabáčích něco dozvědět, čeká v sobotu v pavilonu Africký dům informační stánek, kde se dozvíte vše o chovu hrabáčů v zoo, jak komplikovaná je příprava hrabáčí stravy nebo jak dlouhý je jejich jazyk.
Program začíná v 10.00 krmením v pavilonu Africký dům, kde mají hrabáči expozici. Kdo by první krmení nestíhal, může se podívat, jak budou hrabáči dolovat svou oblíbenou pochoutku (moučné červy) z děrovaných míčů ještě ve 13.00.

Program:

  • 10.00 a 13.00 Komentované krmení hrabáčů

  • 10.00 – 15.00 Mezinárodní den hrabáčů
    informační stánek Africký dům

Tuto neděli oslaví své 25. narozeniny skvělá a osvědčená matka Kijivu. Společně s Richardem dala život hned čtyřem mláďatům - mezi nimi i Moje, první gorile narozené v českých zoo. V neděli odpoledne jí předáme dort...
Přihlášení k newsletteru