Čekáme, až krkavci ohlásí jaro
První ptačí mláďata roku 2012 jsou na světě
Pár krkavců velkých, který žije v Zoo Praha, má postavené hnízdo a samička by každým dnem měla začít se snášením vajíček. A jak se v zoo traduje, právě snůška krkavců je definitivním potvrzením příchodu jara.
Ptačí babyboom v pražské zoo je však již v plném proudu. V obrovském kulovitém hnízdě z větví, postaveném ve vytápěném zázemí expozice Ptačí mokřady, se krčí čtyři mláďata africké volavky kladivouše afrického, mýty opředeného ptáka, který své jméno dostal podle tvaru hlavy. Odchovat kladivouše není snadné, v Zoo Praha jde o první přirozený odchov asi po 40 letech.
Dvě čerstvě vylíhnutá mláďata zahřívají a krmí největší z orlů – orli východní. V průchozí voliéře zasedli na hnízda kolpíci bílí a v sousední expozici vodí čtyři pruhovaná housátka husy kuří.
Hned o šest mláďat pečují krásné slípky modré. V jejich případě jde o první odchov v České republice. Na světě je již šest kachen temných a jeden papoušek lori žlutoskvrnný, opět se jedná o první odchovy u nás. Z dalších hnízdících ptáků musíme zmínit třeba holuby nikobarské a podkovní, turaka bělobřiché, flétnáky, ibisy rudé a řadu dalších.
Zoo Praha je významným a velmi úspěšným chovatelem ptáků v Evropě. V roce 2011 se zde narodilo 594 mláďat od 120 druhů, řada z nich patří mezi vzácné a ohrožené! Tímto počtem se může pochlubit jen málokterá zoo na světě.

Kachna temná. Foto: Antonín Vaidl, Zoo Praha
7. března 2012
Přiložené obrázky
Další články v sekci ... Novinky u zvířat
-
Získali jsme jednu z nejohroženějších šelem světa
Středa 15. května 2013
-
Hroši poprvé venku
Pátek 10. května 2013
-
Vzácná kachňata
Kachny temné
-
Moja je dobrá matka
Čtvrtek 18. dubna 2013
-
Moja porodila!
První gorila narozená v České republice, osmiletá Moja, dnes 16. 4. 2013 porodila své první mládě. Matka i mládě jsou podle prvních zpráv z Přírodního parku Cabárceno v pořádku.
-
Sita poprvé venku
Pondělí 15. dubna 2013
-
Gorily opět chodí ven
Neděle 14. dubna 2013
-
Vylíhl se loríček rudobradý
Pátek 12. dubna 2013
-
Nuru už má čtyři zuby a snaží se chodit sám
Čtvrtek 11. dubna 2013
-
První flétnák v českých zoo
Čtvrtek 4. dubna 2013
-
Údolí slonů a Pavilon hrochů se otevřely veřejnosti
Sobota 30. března 2013
-
Je to kluk
Hříbě koně Přavalského
-
Pojmenujte první pražské slůně
Zoo Praha hledá jméno pro první slůně ve své historii. Křest sloní samičky proběhne v sobotu 30. března 2013 během slavnostního otevření Údolí slonů. Již od tohoto okamžiku však lze pražské sloní stádo sledovat živě na internetu.
-
Vřelé přivítání s Kambou
Pondělí 11. března 2013
-
Indonéská džungle opět otevřena
Čtvrtek 7. března 2013
-
Tamara a Janita v Údolí slonů
Středa 6. března 2013
-
Jmenuji se Nuru!
Neděle 3. března 2013
-
Narodilo se mládě anoa nížinného
Novinky z porady zoologického úseku z 28. února 2013
-
Jak probíhá rekonvalescence Kamby
Středa 27. února 2013
-
Zemřel Kama
Úterý 26. února 2013
-
Komplikovaný porod Kamby
Pondělí 25. února 2013
-
První pražské slůně
Video - 21. února 2013
-
75. žirafa v historii pražské zoo
Neděle 17. února 2013
-
První pražské slůně je samička!
12. února 2013
-
První slůně v Zoo Praha
Pondělí 11. února 2013
-
Na pouště v Zoo Praha přišlo jaro!
Kattakum a Sonora se budí ze zimního spánku
-
První snímek orangutaního mláděte
Pondělí 4. února 2013
-
Narodil se orangutan!
Neděle 3. února 2013
-
Krátkokrčky červenobřiché
Přírůstky v Indonéské džungli
-
Toulavý autobus v cíli své první jízdy
16. ledna 2013
-
Nejvíce mláďat v historii zoo
Rok 2012 byl pro Zoo Praha rekordní v počtu narozených mláďat
-
Vylíhla se první želva pardálí
Novinky ze zoologické porady z 8. ledna
-
Pomozte nám vybrat jméno pro gorilí mládě!
Je to kluk!
