Karel Poborsky
Dál

Toulavý autobus opět na cestách

3. 3. 2015 | Toulavý autobus vyrazil znovu na cestu, tentokrát za dětmi na jihu biosférické rezervace Dja. Ta je spravována prostřednictvím čtyř základen, které jsou rozmístěny na severu Somalomo, na jihu Djoum, na západě Meyomessala a na východě Lomié. Letos bude autobus s dětmi vyjíždět z jižní části rezervace, tedy ze škol v okrese Djoum. První jízda se uskuteční 3. března a zúčastní se jí děti z prvního stupně místní školy.

Dobré zprávy z Kamerunu

24. 2. 2015 | Začátkem listopadu zasadili členové ekoklubu padesát stromů moringa. Veškerá setba se řídí obdobím sucha a dešťů, je tedy nutné dobré načasování.

Dál

O projektu Toulavý autobus sváží školáky z pralesních oblastí Kamerunu vozit na exkurze do Limbe či do Mefou, aby v tamních záchranných stanicích absolvovali vzdělávací program, ale zejména spatřili gorily nikoli jako maso na talíři, nýbrž jako fascinující živé tvory.

Pro účely projektu jsme získali na pět let k bezplatnému užívání část základny v Somalomo v oblasti Dja. Odtud náš Toulavý autobus poprvé odstartoval v lednu 2013.

Naše snažení můžete podpořit zasláním libovolného příspěvku na sbírkové konto Toulavý autobus, č. ú. 107–4756960237/0100.

Dál

O gorilách

Gorily patří mezi nejohroženější savce naší planety, podle IUCN jsou všechny poddruhy považovány za kriticky ohrožené. Mezi nejzávažnější faktory ohrožující volně žijící populace goril patří ztráta přirozeného prostředí vlivem zemědělství a těžby dřeva, hrozba infekčních onemocnění, a v nemalé míře také ilegální lov pro maso a tradiční medicínu.

Dál

I vy se můžete zapojit do podpory projektu Toulavý autobus!

  • Zašlete finanční příspěvek na speciální sbírkové konto Pomáháme jim přežít – č.ú.: 43 – 680 466 0247/0100.
  • Zakupte si některý z dárkových předmětů s logem pomáháme jim přežít v areálu zoo praha. část z výtěžku triček, hrnečků, knížek, cd či dvd je určen na ochranářské projekty.
  • A v neposlední řadě přijďte do zoo praha! koupí každé vstupenky příspíváte 2 kč na ochranu ohrožených druhů v rámci projektu koruna ze vstupného.

Děkujeme Vám, že nám pomáháte pomáhat!